NIPINURK: KUIDAS avada oma süda? Tiit Trofimov annab nõu

NIPINURK: KUIDAS avada oma süda? Tiit Trofimov annab nõu
Nele Suurna

Enesearengu teejuhi Tiit Trofimovi elu on olnud värvikas. Ta räägib oma just ilmunud raamatus “Lõpp on algus. Julgus elada iseendana” sellest, kuidas ta jõudis enesearenguteekonnale ning annab nõuandeid, mida oma rajal liikudes õppinud on.

Trofimov selgitab, et tema elu jaguneb kaheks – enne 2009. aasta kriisi ja hoopis teine elu pärast. Raske on öelda ala, millega see tegus mees tegelenud ei oleks. Kui aga saabus 2009. aasta kriis, kaotas ta kõik – kodu, autod, perekonna. Kuid Trofimov ütleb, et ta ei saaks kogu sellele jamale tänulikum olla, sest just tänu sellele algas tema uus elu.

Siin on enesearengu teejuhi nõuanded, kuidas avada oma süda elule.

· Tee südame avamiseni käib looduses viibimise, traumade ja sisemaailma tervendamise, emotsioonide vabastamise, vanade programmide ja mustrite murdmise, kõvaks meheks või naiseks olemisest loobumise, tunnete tundmise, mitte nende eest põgenemise, ja sisetunde usaldamise kaudu.

· Avatud südamega elamine on järjepidev liikumine vaimse enesearengu teel. Sinu ümber juhtub kogu aeg midagi, elu ju ei seisa. Paratamatult kuhjuvad uued emotsioonid, uued olukorrad ja sellepärast pead sa oma sisemaailmaga järjekindlalt tegelema.

· Tagasilangemised on loomulikud ja inimlikud. Kui sa oled näiteks kriitiline ja annad hinnanguid, siis on su süda kinni ja ego räägib jälle mingit lugu, kuidas talle liiga tehti või temaga ei arvestatud. Vastused ei ole kunagi selles vanas loos, vastused leiad ikka südamest.

· Kui sa vabastad kurbuse ja valu, lased vanadest lugudest lahti ja oled praeguses hetkes, läheb su süda lahti ja sa andestad. Süüdistamise asemel tunned tänutunnet, sest isegi kui mõni sündmus või olukord oli sinu jaoks väga raske, aitas see sul kasvada ja saada selleks inimeseks, kes sa täna oled.

· Ei ole õigeid või valesid, on kas südame või peaga tehtud otsused. Kelle jaoks õiged, kelle jaoks valed. Keegi teine ei saa sulle öelda, mis on sinu jaoks õige, isegi kui ta annab soovitusi omaenda südametunde pealt. Sa pead selle ise südames ära tundma.

Sarnased artiklid