OLE ETTEVAATLIK! Sotsiaalmeedia võib suhte hävitada!

Suur osa meie seast kasutab sotsiaalmeediat. Sellest on paljudele rõõmu ja kasu, kuid suhtele võib sotsiaalmeedia üllatavalt laastavalt mõjuda. Kui palju ja mida võib sotsiaalmeediasse postitada, kui ollakse suhtes?

Aeg, mida partner sotsiaalmeedias veedab, on kõige sagedasem tülide põhjus. Isegi kui kallim loeb tööga seotud või kolleegide poolt Facebooki postitatud artikleid, tekitab partneri pidev ninapidi telefonis istumine vastakaid tundeid. 

Sotsiaalmeedias läheb aeg väga ruttu ning on ka neid, kes saavad võõrutusnähte, kui peavad oma nutiseadmest liiga kaua eemal olema. Kui olukord ei parane ka pärast korduvaid vestlusi, siis leppige kokku ühine aeg, mil kumbki on eemal sotsiaalmeediast ja pühendute vaid teineteisele. Või leppige kokku muid teie jaoks sobivaid viise, kuidas nutiseadme kasutust piirata.

Nutiseadmest eemalolek võib suurendada heaolu ka muul viisil: uuringute kohaselt on liiga tihe sotsiaalmeedias aja veetmine seotud depressiooniga.

Kui palju ja mida võib sotsiaalmeediasse postitada?

On inimesi, kes postitavad sotsiaalmeediasse kõik isiklikud asjad ja on inimesi, kes soovivad olulised asjad vaid enda teada hoida, isegi kui neil näiteks Facebookis profiil olemas on.

Kuigi sinu meelest on täiesti normaalne postitada teie suudlemise pilte või lahata avalikult tülisid, siis tasub alati pigem karta kui kahetseda – rääkige omavahel üksikasjalikult läbi kõik, mis on seotud sotsiaalmeediaga: kui palju, mida ja miks teie suhtest avalikustate.

Kui ühel teist on sotsiaalmeedia kanalite kaudu vaja pidevalt tõestada, et te ikkagi olete koos, tasuks aeg maha võtta ning mõelda, miks see vajalik on: kust selline ebakindlus pärit on ja mida võiks postitamise või lootmise, et partner midagi postitab, asemel teha. Ka asjaolu, et kadestad teiste suhteid selle põhjal, mida nad sotsiaalmeediasse postitavad, on märk, et peaks vaatama sügavale enda sisse ning juurdlema oma soovide ja vajaduste üle. 

Üldiselt tasub infosse, mida postitatakse oma suhte kohta, suhtuda samamoodi nagu kõigesse muusse: harva räägivad need kogu tõde ning teinekord varjavad inimesed sotsiaalmeedia abil oma tegelikku elu. 

 

allikas: Ilta Sanomat