Õpi end tundma ehk küpse naiselikkuse mitu palet

Tõeline naine on nagu kuu, millel on iga päev uus nägu ja ta ei ole kunagi samasugune, nagu ta oli eile. See teeb meid meeste jaoks müstiliseks ja huvitavaks. On kindlad põhjused, mis panevad mehe naist tahtma või mitte. Mehe ja naise kehad on energeetiliselt täiuslikud ja tõmbuvad üksteise poole, et teineteist täiendada. Intuitiivselt otsitakse teiselt seda, millest endal puudu jääb. Naise ülesanne on mõista ja kasutada neid seadusi, siis saab naiselikkus olla tõeline nauding ja vastaspoolte energiate tants.

 

Tõeline naine on nagu kuu, millel on iga päev uus nägu ja ta ei ole kunagi samasugune, nagu ta oli eile. See teeb meid meeste jaoks müstiliseks ja huvitavaks. On kindlad põhjused, mis panevad mehe naist tahtma või mitte. Mehe ja naise kehad on energeetiliselt täiuslikud ja tõmbuvad üksteise poole, et teineteist täiendada. Intuitiivselt otsitakse teiselt seda, millest endal puudu jääb. Naise ülesanne on mõista ja kasutada neid seadusi, siis saab naiselikkus olla tõeline nauding ja vastaspoolte energiate tants.

Meest iseloomustab kohalolu, selgus ja aktiivsus, naine tegutseb aga läbi seisundi ja tunnetab, mida on mingis olukorras õige teha. Tema tee algab südamest ja selle järgi tegutsemisest. Naiseks olemine nõuab sisemist tarkust, kuidas olla tõeline Naine. Seda sisemist tarkust naiselikkusest on hea kirjeldada arhetüüpide abil. Naise arhetüüpideks on meelas Armastaja, väärikas Kuninganna, elurõõmus Tütarlaps ja hoolitsev Perenaine. Sündides on igas tüdrukus kõikide nende arhetüüpide alged olemas. Vanemate kasvatus on see, mis määrab, millised neist jäävad meid saatma ka täiskasvanuna ning milliseid tuleb juurde õppida elukoolis ja suhetes.

Armastaja
Armastaja on mehele inspireerivaks muusaks kogu oma sensuaalse, müstilise, salapärase, nautleva, kirgliku, kuuma, meela, graatsilise, vaba, mängulise ja metsiku olemisega. Armastaja on kantud šhakti energiast, mis on alati mehi köitnud. Armastaja naudib elu kõikide oma meeltega – ta nuusutab ennastunustavalt roosiõit või kaneelisaiakest, naudib silmad kinni igat šokolaaditükikest, nagu see oleks esimene ja viimane šokolaad tema elus. Tema kõrvad ja silmad on avatud maailmale. Ta naudib puudutusi kogu oma keha pinnaga ning tema enda puudutustes on pühendumine, armastus ja kohalolu. Ta näitab kogu oma keha ja olekuga, kuidas ta iseennast ja end ümbritsevat naudib. Armastaja ahvatleb meest end vallutama. Ta liigub aeglaselt puusad ees, vestluses voogab tema keha kaasa, partnerit kuulates libisevad sõrmed üle õla või kaelakee, huultega kavalalt mängeldes. Armastaja pilk on vastupandamatu ja julge, naeratus kütkestav, hääl sensuaalne ja madal.
Igal arhetüübil on omane välimus ja riietusstiil, mille kaudu saab vastava energiaga kontakti. Armastajana kanna lahtist soengut, kust saad mõnusalt sõrmi läbi libistada. Kleit võiks olla veetlev, avatud dekolteega, nööbitud või paeltega, et mehel jääks ruumi fantaseerimiseks. Armastaja kannab sukki ja kõrge kontsaga, suvel lahtise varbaga kingi. Kui armastaja pesu kannab, on see ilus ja seksikas. Armastajat valitseb tuleelement ja tema kodu on emakas. Selle arhetüübi energiat sütitab kujuteldav leek emakas. Raske on kütkestada meest, kui sinus pole tuld ja lõõmavat kirge, samas liigselt leegitseva naise kõrval võib mees aga väsida ja veidi jahutust vajada.  

Armastaja varjuküljed
Kui Armastajat on naises liiga palju, võib ta muutuda n-ö prostituudiks. Müües oma keha, on naisel kadunud kontakt iseenda väärtustamisega ja enda eest hoolitsemisega ehk Kuninganna ja Perenaise arhetüübiga. Samas kartes olla liiga litsakas või väljakutsuv, on oht kaotada oma seksuaalsus ja minna Armastaja varjukülje teise äärmusesse – nunna seisusesse. 
Armastaja suurimaks takistuseks on häbitunne ja tagasihoidlikkus. Tõeline armastaja on aga häbitu ja julge. Tagasihoidlikkus on voorus võib-olla vaid nelja-aastaselt, täiskasvanuna aga piirab sinu võimalusi elu täiel rinnal nautida.Unusta esivanemate pidurdav tarkus “kes kannatab, see kaua elab” ja naudi Armastajana igat päeva, tundi ja hetke. 

Tütarlaps
Tütarlaps on see, kes oskab meest võluda oma rõõmu ja lihtsusega. Teda on kõige lihtsam iseloomustada sõnapaariga “siin ja praegu“ – ta oskab suurepäraselt praeguses hetkes olla ja muretult mängida, sest ta teab, et muretsemisega ei lahenda midagi. Meile on antud vaid praegune hetk ja tuleb osata lihtsalt infot välismaailmast meeltega vastu võtta. Tütarlaps näitab välja ehedaid tundeid, vaimustub ja imetleb kõike, sest igas inimeses ja hetkes on midagi imetleda, tuleb sellele vaid tähelepanu pöörata. Seda, kui palju on sinus Tütarlast, saad teada oma mängujanu mõõtes. Milline oleks sinu reaktsioon, kui keegi ütleks sulle praegu: “Mis sa arvad, kui läheks ja hullaks värvilistes sügislehtedes?“ “Appi, see on ju hullus!“ Või “Nüüd? Kohe või?“ Või hoopis: “Sügislehtedesse hullama? Okei, kui teised ka tulevad, siis võib-olla…“ Nendest vastustest peegeldub vähe Tüdrukut, kuid kui vastaksid: “Muidugi! Kui tore mõte!“, on sinus piisavalt tütarlapselikku elurõõmu, millega end ümbritsevat nakatada.  Tütarlapse energia ja elurõõm on suhtes eluliselt vajalikud, sest meestel on vähem emotsioone kui naistel. On ju neile lapsest saati korrutatud, et mehed ei nuta, ei karda ega naera ilma põhjuseta. Eriti meie probleemidest ülekuhjatud ajal ootab mees naiselt eelkõige kergust ja rõõmu, mida ta ise alati luua ei suuda ja vaid naine, olles Tütarlapse seisundis, saab talle sellist õnnetunnet pakkuda.  Tütarlapse arhetüüpi iseloomustab mängulisus, kergus ja uudishimu, energilisus ja elujanu, avatus ning usaldus maailma ja partneri suhtes – see on just see seisund, milles mehed teevad meile kingitusi ning pakuvad meile oma kätt ja südant. Seisund, milles nad on valmis meid kätel kandma ja kohvi voodisse serveerima. Tütarlaps on ka sõltuv ja abitu, kutsudes meestes esile soovi tema eest hoolitseda ning kaitsta oma suure selja taga elu hädade eest. Tihti esitavad naise küsimusi nagu “Miks mulle ei kingita lilli, ehteid, pesu vms?“. See tähendab aga seda, et nad ei oska endas käivitada Tütarlapse seisundit. 

Tütarlapse varjuküljed
Mõõdukus ja tasakaal on kõiges võtmesõnad. Kui Tütarlapse energiat on liiga palju, võib naine muutuda naiivitariks ja tunduda liiga lapselik või tuulepea ning see mehi paraku ei võlu. Tüdruku arhetüüpi valitseb vesi ja tema koht on südames. Veeta on naine kuiv ja tundetu, üleujutus teeb naise aga vesiseks ja taas kord mehe jaoks tüütuks. Nii võib juhtuda, kui tüdruk iga surnud putuka pärast kurvastab või igat närtsinud lille taga nutab. Kui naises ei ole tervet Tüdruku energiat ja valitsemas on Tüdruku varjupool, võib ta olla kui “inetu pardipoeg“ või “vaeslaps“, kes on õnnetu ja teised kasutavad teda tema naiivsuses ära. Kuidas saada kontakti Tüdruku energiaga? Üks lihtne viis on tänulikkus. Oska olla tänulik iga pisiasja eest, mis sinu elus on, võta kõike kui kingitust. Kõrvalda oma elust solvumised ja vabane vanast valust ning ava oma süda armastusele. Kui Tüdrukut on naise elus piisavalt, on iga päev kui mäng, täis rõõmu ja kergust ning eluraskused tunduvad hulga väiksemad.

Kuninganna
Kuninganna oskab suursuguselt “ei“ öelda ja temast kiirgab väärikust, mis paneb inimesed teda sügavalt austama. Kuninganna on iseseisev ja sitke, sõltumatu ja loogiline. Selline naine on julge ja külmavereline, kuid õiglane, enesekindel ja vaba. Ta näeb, mõistab ja juhib kõike. Ta suunab ja innustab meest, jäädes seejuures alati iseendeks.
Kuninganna stiihiaks on õhk, mis sümboliseerib piiramatust, ettearvamatust ja vabadust. Tema energia endas tunnetamiseks seisa tuule käes pea püsti ja selg sirgu ning tunneta, kuidas tuul vabastab sind ebavajalikest mõtetest, pealetükkivatest ettekujutustest või võõrastest arvamustest. Kuninganna energia on selge, rahulik, valgusküllane ja väärikas.Kuningannal on jõud, mis aitab suhtel läbi käia ka kõige raskematest aegadest või toob välja sügavikust. Ta inspireerib Kuningat oma väe ja rahulikkusega. Kuninganna on elutark ja näeb hästi tänasest päevast kaugemale, tänu sellele oskab ta anda ka suurepäraseid nõuandeid ning kergelt suhelda erinevatel teemadel, samas alati oma veendumuste juurde kindlaks jäädes. Kuninganna annab ka mehele uusi väljakutseid ja vallutusi, sest kui pole uut eesmärki, mille poole pürgida, hakkaks ju Kuningal igav. Eesmärgiks võib olla aia parandamine, maja ehitamine, uue mööbli ostmine või mõne muu plaani elluviimine.

Kuninganna varjuküljed
Kuninganna hoiab distantsi ja on kättesaamatu, kuid kui ta on liiga külm ja kauge, on tal oht muutuda jääkuningannaks, kes üldse oma tundeid välja ei näita. Kui Kuninganna keelab ja käsib liiga palju, saab temast kuri kuninganna, keda kõik kardavad. Samas teise äärmusse minnes ja liiga peen olles võib saada Kuningannast printsess herneteral, kes on ebamaiselt ülitundlik. Olles Kuninganna oma ellu toonud, ärkad iga päev naeratusega huulil ja liigud rõõmsa olekuga läbi elu, sütitades teisi enda ümber oma sisemise valgusega, saad rahuldust kõigest ümbritsevast ja uinud igal õhtul õnnelikuna.

Perenaine
Perenaine on kui maag. Ta tekitab kodutunde, annab lastele juured ja tiivad, loob ja hoiab traditsioone, hoolitseb puhtuse ja korra eest nii ruumis, suhtes kui ka iseendas. Õige Perenaine on rahulik, tolerantne, hooliv, mõistev, hoolitsetud, kohusetundlik ja süsteemne. Tihti arvatakse ekslikult, et Perenaisel on kogu aeg käed-jalad tööd täis. Ei ole. Tema väärtuslikem oskus on delegeerimine. Heal Perenaisel on loodud abistav võrgustik ja olles väikeste laste ema, kaasab ta oma süsteemi abilise lapsehoidja või koduabilise näol. Nii jääb tal piisavalt aega iseenda jaoks – puhkuseks, enesehoolduseks, eneseteostuseks. Õhkkond kodus sõltub Perenaise tujust. Hea Perenaine teab, et kõigepealt tuleb iseenda eest hoolitseda, sest kui sa ise oled õnnetu ja rahulolematu, ei suuda sa ka oma perele midagi paremat pakkuda.  Perenaine on kontaktis oma sisemise tarkusega. Ta teab, mida tuleb teha, kui lapsel on köha, kuid apteek on kinni. Ta suudab teha maitsva õhtusöögi ka siis, kui külmkapp on tühi. Ta on enesekindel ja oskab näha tõde. Ta on kogu pere Naine. 

Perenaise varjuküljed
Kui Perenaise arhetüüp võtab naises võimust, on ta näiteks kanaema, kes näägutab, õiendab ja õpetab ja on ema eest ka oma mehele. See on paarisuhtele kõige hukatuslikum. Kui tundsid end ära, siis lõpeta kohe eelnimetatud tegevused ning asu enda eest hoolitsema, pöörates tähelepanu oma tõelistele vajadustele. Lõpeta ka enda kritiseerimine ja kontroll – selleks võta ühendust Tüdruku ja Armastaja arhetüübi energiaga. Kuna Perenaise arhetüüp on seotud maa-elemendiga, aitab kontakt maa-energiaga Perenaist endas äratada. Perenaise energia asub naise keskmes päikesepõimikus ja läbi päikesepõimiku tšakra hingamine annab sulle hea ühenduse enesekindluse, enda keskme ja sisemise tarkusega. Perenaine on kõikide naiselikkuse arhetüüpide “ema”, juhtides ja suunates neid õigel hetkel tegutsema.

Arhetüüpide tasakaal naises
Igas inimeses on kaks poolust – mees- ja naisenergia. Kui Armastaja ja Tüdruk esindavad naisenergiat, õpetades rohkem hetkes olemist ja tundmist, siis Kuninganna ja Perenaine on pigem meesenergiast kantud, olles seotud sihi ja tegutsemisega. Seega: soovides olla naiselik naine, tuleks enam kontaktis olla Armastaja ja Tüdruku arhetüübi energiaga ning teisi kutsuda endas esile vaid siis, kui on vaja midagi ära teha või end väljaspool partnerlussuhet kehtestada. 

Nagu meestel, nii esinevad arhetüübid ka naistel tavaliselt paarikaupa ja kaks arhetüüpi on enam arenenud kui teised. Mõnikord võib naine olla väga sensuaalne ja kütkestav armastaja ja osata Tüdruku kombel imestada ja imetleda, kuid temas puudub väärikas Kuninganna ja kodu haldav Perenaine. Sel juhul on kodused toimetused ja peresissetulekud tõenäoliselt mehe kanda ja naine nende eest väga vastutust ei võta. Teatud tüüpi meestele see isegi meeldib, kuna sellises suhtes on mees selgelt domineerivam pool, täitudes ise naise lõputust imetlusest ja leegitsevast armastusest. Teises naises võib aga tugev Kuninganna alla suruda Tüdruku ja Perenaine ei luba esile tulla Armastajal. Sellised naised on tihtilugu ise perekonnapead või üksikult elades harjunud kõigega iseseisvalt hakkama saama, saates niiviisi väljapoole alateadliku sõnumi, et neil pole meest vaja. Nende elus võib puududa aga rõõm, põnevus, mängulisus, kirg ja seks.

Küps naiselikkus sisaldab endas kõiki arhetüüpe. Arendades välja endas kõik arhetüübid ja osates nendes energiates mängleva kergusega liuelda, annab see naisele mitmekülgsuse ja põnevuse. Mees tuleb igal õhtul suure rõõmuga töölt koju, kui ta ei tea, milline naine teda täna kodus ees ootab. 

Mehel on oluline näha naises kõiki arhetüüpe, muidu läheb puuduolevat otsima teises naises. Suhte hoidmiseks on kõikide arhetüüpide esinemine naises hädavajalik, kuna suhtest lahkudes ei lähe mees mitte teise naise, vaid teise arhetüübi juurde. Kui oma naine pole piisavalt sensuaalne ja kirglik armastaja ja seksuaalsed tunded jäävad tagaplaanile, mida tihti juhtub väikeste lastega peredes, kus ema on lihtsalt väga kurnatud, otsib mees seda teises naises. Kui naisel puudub kuningannalik väärikus ja iseseisvus, imetleb mees seda väljaspool kodu. Kui naine ei tee süüa ja jätab kodu hooletusse, võib mees kiirtoidust väsida ja igatseda suurepärast perenaist ning kui naises puudub rõõm ja imetlus mehe suhtes, leiab mees selle mujalt. Igal mehel on aga oma lemmik arhetüüp, mida ta ootab oma naiselt kõige enam – targad naised teavad seda, millise seisundiga oma mees ümber sõrme keerata. 

Igal arhetüübil on oma koht ja aeg – Armastajal muidugi voodis, aga ka kus iganes koos mehega olles. Proovi näiteks Armastaja energias küpsetada kooki, olles vaid põlles, või pühkida tolmu, end vahel harjaga silitades või sellega sensuaalselt tantsides. Kuninganna arhetüüp on enamasti vajalik töökohal – eriti neil, kel on tarvis võistelda ja end kehtestada meeste maailmas, nt juristid ja juhid. Tüdruku lõputu siirus, rõõm ja imetlus on mehele innustav ja toetav ning iseendale ideaalne peo ja puhkuse ajal. Perenaise energia aitab korraldada, kodu hallata, lapsi kasvatada. 

Seega selgita välja, millised arhetüübid on sul allasurutud ja millistega oled varjuküljele sattunud. Arenda endas kontakti kõikide positiivse poolega ning leia nende vahel sulle sobilik tasakaal. See toob ellu ja partnerlussuhtesse mängulisust ja su näole mitu huvitavat palet.

Merliis Sulg ja Triin Hio
Buduaar Shopping talv 2012