Reklaam sulgub sekundi pärast

ÕPI KALLIMAGA ÕIGESTI riidlema

Erimeelsused kuuluvad inimsuhete juurde, kuid halvimal juhul muutub riid nii suureks, et tundub, et see hävitab teie suhet ja ajab lahku. Oma riidlemisharjumuse kallal peaks tööd tegema, et see muutuks konstruktiivsemaks. Proovige järgida allpool toodud nõuandeid ning võite leida enda jaoks uusi viise vaidluste lahendamiseks.

Tunne kaasa

Inimesed vaidlevad harva pelgalt lõbu pärast, tavaliselt sünnib riid teema üle, mis on mõlemale oluline. Vaidluse käigus kipume tihtipeale ära unustama, et teine pool kaitseb enda jaoks midagi olulist, võib tunda ennast haavatavana või kardab, et suhe on ohus.

Kui tunned, et sa ei suuda partneri vastu kaastunnet tunda, proovi seda lihtsat (kuid ehk natuke tobedat) nippi: püüa kujutleda teda lapsena, näiteks 8-aastasena. 

Teine võimalus on endale meelde tuletada suhte algusaegasid ning mõelda nende emotsioonide peale, mida siis tundsid. Kuidas sa räägiksid antud teemal inimesega, kelle vastu tunned värsket sümpaatiat? Või kuidas sa valiksid oma sõnu, kui tegu oleks su parima sõbraga?

Leppige kokku, kas tüli on möödas või mitte

On keeruline jääda ebakindlasse olukorda, et kas tüli on möödas või mitte, kas oleme ära leppinud või kas kallim ikka veel mossitab. Seepärast on väga oluline, et peale riidu leiaksite taas tee teineteise juurde, mitte ei jääks haavu eraldi lakkuma. Ei ole olemas üht õiget viisi, kuidas ära leppida - leidke endale sobiv viis.

Ole armuline

Isegi kui oled andnud pühaliku lubaduse muuta oma tülitsemise viisi, võtavad teinekord emotsioonid võimust ning suust tuleb välja igasuguseid rumalusi. Sellisel juhul anna endale ja/või kallimale andeks - olete ju siiski vaid inimesed ja parim, mida saate teha, on oma vigadest õppida ning järgmine kord tüli sündides teistmoodi käituda.

allikas: Ilta Sanomat