ÕUDUST TEKITAV LUGEJAKIRI: “Mees otsustas, millal mul nälg on!”

ÕUDUST TEKITAV LUGEJAKIRI: “Mees otsustas, millal mul nälg on!”

Algul tundub, et ta jumaldab sinus kõike ning kannaks sind kasvõi elu lõpuni kätel. Siis aga kõik muutub ja argipäeva tabab karm reaalsus. Elu nartsissistiga on nagu Ameerika mäed – ühel päeval on kõik hästi ja teisel ei suuda sa teha midagi, mis talle meele järele oleks. Nii juhtus ka 40-aastase Jaanaga.

“Meie pere argipäev oli põrgu. Mees kontrollis kõike. Tema meelest ei osanud ma isegi kaerahelbeputru õigesti keeta. Ma ei osanud meie kodu ega lapse eest hoolitseda.

Oma aruga tegin ma kõike, et pere koos püsiks ja mees õnnelik oleks. Vaimne ja füüsiline vägivald oli igapäevane nähtus. Kartin seda hetke, mil mees töölt koju tuleb.

Mäletan, et mõtlesin korduvalt, et selline suhe ei ole normaalne. Ühel korral rebis ta kõik mu koolitunnistused ja aukirjad katki, mida lapsepõlvest alates kogunud olin. Kui ma siis tükke kokku kleepisin, tõdes ta külmalt, et temal pole küll neid tunnistusi kunagi vaja läinud. See oli hetk, kus ma kaotasin enda jaoks kõik olulised tunnistused, mida nii kaua kogunud olin.

Söögilauas võis juhtuda, et ta võttis mult kahvli käest ning tõdes, et sul ei ole enam kõht tühi. Ise aga jätkas söömist. Ta lõi ja rebis mind ka lapse nähes. Teinekord juhtus, et ta lukustas mu rõdule ja lasi tagasi tuppa siis, kui heaks arvas. Ta ei palunud kunagi oma käitumise pärast vabandust.

Jooksin korduvalt sõprade juurde, kuni nad ei julgenud mind enam enda juures peita ning viisid mu turvakodusse. Alati läksin aga lõpuks mehe juurde tagasi ning üritasime koos edasi elada. Peale tüli lubas mees teha endast kõik oleneva, et suhet päästa.

Kui lahku läksime, ei teadnud ma nartsissistist midagi. Alles psühholoog aitas mul aru saada, et olin kõik need aastad piinelnud nartsissisti küüsis. Mul võttis aastaid aega, et aru saada, kui ebanormaalne, õnnetu ja hävitav mu elu oli ning kui õigesti ma tegin, et ära läksin. Ma ju teadsin küll, et meie suhtes polnud midagi normaalset. Ma ei osanud aga mingil viisil aimata ega teadnud, et tegu on nartsissistiga.”

Buduaarile Jaanalt

Sarnased artiklid