PALJASTATUD: KAS eneserahuldamine võib osutuda ohtlikuks?

Sooloseksi ehk eneserahuldamise juures pole midagi halba ega paha. Kui see aga hakkab häirima argielu või muutub kinnisideeks, siis tõenäoliselt hakkab see inimese elu segama ning muutub segavaks faktoriks, vahendab Iltalehti. 

“Kui eneserahuldamise tõttu jäävad sul kohustused tegemata, sa ei saa sõpradega kohtuda, jätad oma hobid unarusse, tööle on raske keskenduda ning sa ei suuda sellega pausi pidada ning isegi eneserahudalmisele mõtlemine tekitab sulle stressi või teisi tugevaid tundeid, on see märk sellest, et peaksid pöörduma spetsialisti poole,” sõnas seksuaalterapeut Sari Hälinen. 

Sooloseks võib muutuda kahjulikuks ka siis, kui see põhjustab probleeme kallimaga või sellega seondub süütunne. 

Ka suhtes võib olla fantaasiaid

Õigus naudingule kuulub seksuaalõiguse juurde. Selle kohaselt on igalühel õigus seksuaalnaudingule, kaasa arvatud enese rahuldamisele või selle tegemata jätmisele. 

“Kui suhtes tuleb vajadus keelata ära partneril ennast rahuldada, on selle põhjuseks tõenäoliselt midagi muud ja sellest tuleks partneriga rääkida,” sõnas Hälinen. Kui partner keelab sul ennast rahuldada, tekitab see tema sõnul palju küsimusi. “Miks? Mis on selle taga? Kas partner kardab midagi või see põhjustab talle muret? Kuidas teie seksuaalelu muidu on?”

Kui eneserahuldamine põhjustab suhtes probleeme sellisel viisil, et üks vaatab pornot liiga palju või sööb ära läheduse ja teievahelise seksi, on suhtes tõenäoliselt ka midagi muud viltu. Hälinen teab, et osad peavad sooloseksi lausa petmiseks. 

“Kui selline mõtteviis sobib mõlemale partnerile ning selle järgi elamine ei põhjusta probleeme, siis on kõik hästi,” lausus ta.