PEREEMA ANNAB NÕU: Kuidas laste kõrvalt seksi jaoks aega leida?

Lastega perede igapäevaelu ei ole mingi meelakkumine. Seda teab omast käest ka 33-aastane Katri. Tal on abikaasaga kaks alla 4-aastast last ning töö. Naine avaldas parimad nipid, kuidas nemad mehega oma seksuaalelu eest hoolt kannavad.

“Tavaline argipäev on meie peres täielik kaos: ma tulen töölt koju ja sealt hakkab teine “töö”. Söögi valmistamine, pesu pesemine, koristamine, laste söötmine, mähkmete vahetamine, nendega mängimine… Kuigi meid on kaks, on tegemist nii palju, et pole aega laiselda. Kui hambad on pestud, muinasjutud loetud ja lapsed magavad, siis tahaks vaid voodisse kukkuda,” kirjeldab Katri oma tavalist õhtut.

Ja samal ajal kirjeldab ta ka teiste lastega perede tavalist õhtut. Tihtipeale unustavad samas olukorras olevad paarid ära, et ka suhte eest peab hoolt kandma, isegi siis, kui selleks jõudu ei ole. Lastega peredes langeb rahulolu oma suhtega märgatavalt. Samuti langeb ka seksi harrastamise arv ning rahulolu oma seksuaaleluga.

Kuidas siis seksi jaoks aega leida?

Kuid Katri ja tema abikaasa on erandiks. Neil on nimelt suurepärane seksuaalelu.

“Me ei seksi iga päev – isegi mitte iga kolmas päev. Mõnikord oleme ka kaks nädalat seksita. Kuid meie jaoks ei ole tähtis kogus, vaid kvaliteet.”

Milliste vahenditega siis laste kõrvalt oma seksuaalelu eest hoolitseda? Katri jagab parimaid näpunäiteid.

1. Otsustage, et soovite seksida

“Selle asemel, et minna magama, otsustan ma, et tahan seksida. Sageli on seksi harrastamine seotud tahte küsimusega. Kui eelmisest korrast on kulunud liiga kaua aega, hakkab ka isu vaikselt langema. Isegi kui hetkel tunned, et isu pole, siis pärast väikest eelmängu oled teist meelt.”

2. Minge elutuppa

“Meie võlutrikid toimuvad alati elutoas, sest magamistuba on hõivatud. Meie kaks last magavad praegu vähemalt pool ööst koos meiega. See aga ei takista midagi. Seks võib olla palju huvitavam, kui sa ei piirdu vaid misjonäriga magamistoas.”

3. Tehke sauna

“Üks hea võimalus, kuidas seksiga alustada, on sauna kütmine. Kui igapäevatoimetused on tehtud, on ühine lõõgastumishetk ilma riieteta just see, mida vajame. Saun on ka hea koht, kui magamistuba on järelkasvu poolt hõivatud.”

4. Sosistage ja tehke ettepanekuid

“Kui kohe üldse seksida ei jaksa ning uni saab võidu, siis proovige järgmist: sosista partnerile kõrva, et õhtul võiks seksida. Kui sina ise seksi ära unustad, partner ehk tuletab seda meelde või asub innukamalt eelmängu kallale, kui olete eelnevalt seksis kokku leppinud.”

5. Kuulake, rääkige ja proovige

“Ja kuidas olla kindel, et seks ei muutu vaid mehaaniliseks soorituseks? Hea seksi saladus on igaühel oma, kuid meil toimib see: kuulame üksteist, räägime sellest, mida teine tahab ning proovime asju, mis mõlemale hea tundub.”

allikas: Ilta Sanomat