SEKS KELLA PEALE: milleks see hea on? Loe ka teiste naiste kogemusi

SEKS KELLA PEALE: milleks see hea on? Loe ka teiste naiste kogemusi

„Kallis, seksime 17. detsembril kell 21.45!?” Unustage kirg ja spontaansus. Ekspertide sõnul on planeeritud seks kiire elutempoga või suhet tagaplaanile jätvate paaride asendamatu päästerõngas.

„Kallis, seksime 17. detsembril kell 21.45!?” Unustage kirg ja spontaansus. Ekspertide sõnul on planeeritud seks kiire elutempoga või suhet tagaplaanile jätvate paaride asendamatu päästerõngas.

Kui sageli mõtleme me tagasi ajale, mil olime värskelt armunud, liblikad kõhus kukerpalle tegemas, või oma esimestele abieluaastatele, mil me ei suutnud oma käsi üksteisest eemale hoida? Kui kõik oli nii uus ja värske, mida troonis suurepärane seks vahel isegi mitu korda päevas! Kümme aastat hiljem varjutavad igapäevaelu peretülid, probleemid lastega ja otsatu vastutusekoorem ning seks on kui peen magustoit, mida aeg-ajalt mõne erilise tähtpäeva puhul maitsta saab… Tagatipuks veel väsimus ja ajanappus! Ära lase ennast sellest heidutada, kogu seda imelist armumaagiat on võimalik taastada! Selleks on vaja vaid natuke planeerimist ja kalendrit!

Miks planeeritud seks?

Enne kui asjad taas kuumaks muutuvad, tuleks selleks võtta aega ja leida sobiv koht. Täpselt samamoodi, kui lepid kokku kohtumise näiteks oma äripartneri, sõbranna või kas või perearstiga, peaksid kokku leppima ka selle kohtumise, et oma partneriga seksida. Komistuskiviks võib siinkohal saada ebameeldiv dialoog teemal, mis põhjusel ja miks see vajalik on, kuidas saada võitu väsimusest või kuidas sobitada graafikuid, nii et planeeritav sekskohtumine toimuda saaks. Kui seks on juba suudetud prioriteediks muuta, on lihtsam lasta kodustel toimingutel või muudel kohtumistel oodata ning olukord magamistoas saabki taas kõrgustesse lennata.

Esmalt pange paika sobiv aeg, mis mõlemale sobiks ning et kohtumine meelest ei läheks, võiks kasutada oma nutitelefoni meeldetuletuse funktsiooni, mis õhtustel plaanidel ununeda ei laseks. Piinlike olukordade vältimiseks on soovituslik kasutada mõnda koodi, et näiteks koosoleku ajal kolleegid su telefoniekraanilt „Seks! Juba täna õhtul!” sõnumit ei näeks! Ekspertide sõnul nõuab terve ja positiivne sekselu pingutust ning planeeritud seks võiks olla üks osa sellest. Kindlasti ei vähenda see põnevust ega erutust, kuna pead selleks valmistuma nagu kohtinguks. Miks mitte siis ennast üles lüüa ja taas tunda, nagu värskelt armunud?! Väide, et hea seks on alati spontaanne, on pisut eksitav. Me teeme oma elus ju kõige jaoks plaane alustades õhtusöögilaua broneerimisest lõpetades reisimisega! Pole ühtegi põhjust, miks ei peaks me tegema plaane selle olulise ja tähelepanuväärse toimingu jaoks! 

Enamasti on planeeritud seks inimeste jaoks ebaloomulik ja kummaline, kuna sellest on raske rääkida. Kui paljud paarid tegelikult oma seksuaalsetest vajadustest räägivad? Enamasti leitakse ikka ja jälle mõni vabandus, miks seda mitte arutada. Kui juhtubki, et kumbki osapool oma valehäbist ühel ega teisel viisil üle ei saa, kasutage koode, näiteks: „Lähme täna õhtul välja!”, „Mis sa arvad, kui teeksime ühe kokteili?”, mis peidaks endas tähendust „Seksime!”. Oluline siinjuures on loomulikult tahe seda teha! Kui jääte ootama momente, et imed lihtsalt juhtuksid, on vähetõenäoline, et teie voodirõõmud elavnevad. Seksi oma plaanidesse kaasamine näitab austust partneri vastu, kuna sul on tahe muuta teie omavaheline füüsiline suhe taas rahuldustpakkuvaks.

Kui tihti plaane teha?

Plaanide sageduse osas on kõik väga individuaalne. Pole olemas ühtegi õnnenumbrit, mis iga paari puhul toimiks. Oluline on omavahel läbi arutada, mida üksteiselt oodatakse ja kuidas neid ootusi täita saaks. Elu jooksul seksuaalsed vajadused muutuvad – kui suhte algusaegadel seksisite vahel mitu korda päevas, siis aastate pärast rahuldab teid võib-olla täielikult ainult paar korda nädalas seksimine. Kõige sellega tuleb arvestada, pidades silmas individuaalseid vajadusi.

Kord juba läbiproovitud kohtinguõhtu loob soodsa pinnase üksteise taasleidmiseks, millesse on sama hästi võimalik kaasata nii spontaansus kui kirg. Kohtingule tasub aeg-ajalt lisada vürtsi, minnes mõnda erilisse paika, saates lapsed kodust vanavanemate juurde, süüdates küünlad või kaminatule, valmistades koos midagi hõrgutavat… On mitmeid ja mitmeid võimalusi, kuidas see kohting eriliseks muuta ja sellest maksimum võtta!

Mida teha, kui üks või teine ei jõua kohtingule?

Pelgalt kalendrisse märkimisest siiski ei piisa – teil mõlemal peavad olema parimad kavatsused ning võime igapäevastressist läbi murda. Juhul kui see õhtu on saabunud ja tunned, et täna ikka ei ole see päev, püüa kõigepealt lõõgastuda – mine kuuma vanni, tee väike uinak, otsi välja kõige ilusam pesu… Loe mõnda erutavat raamatut, fantaseeri, kuidas su partner võiks sind katsuda ning valmista oma keha seksuaalseks naudinguks ette! Ära aseta liiga kõrgeid ootusi, lase asjadel minna nii, kuidas need lähevad, ja naudi hetke!

Kuidas seatud graafikust kinni pidada?

Kõige olulisem on siinkohal, et seate seksi oma suhtes prioriteediks ning olete mõlemad veendunud, et see on teie suhte seisukohalt vajalik. Seks on üheks parimaks armastuse väljendamise viisiks, kuis selleks tuleb aega võtta!

Buduaar uuris nelja naise käest, kes oma mehega seksimiseks kohtingu planeerisid, milline oli mehe reaktsioon, kuidas nad tulemusega rahule jäid ning kas nad teeksid seda uuesti?

Kristiina, 38

Kui oma mehele sellest teada andsin, võttis ta välgukiirusel oma iPhone’i ja küsis õhinal „Millal?”. Siis algasid läbirääkimised ning sain ta kuidagimoodi reede peale nõusse, tema seevastu oleks kas või kohe valmis olnud. Alguses ei arvanud ma sellest suurt midagi. Abikaasa seevastu oli ülimalt põnevil ning muudkui tuletas mulle meie kohtingut meelde. Lõpuks saatsime üksteisele salapäraseid sõnumeid ja kudrutasime ning suudlesime tunduvalt rohkem. Kogu see eelmäng lõppes sellega, et seksisime üks päev enne oma paikapandud kohtingut, kuid see ei takistanud meid järgmisel päeval uuesti seksimast, et kohting ikkagi ära teha. Kindlasti teeksime seda iga kell uuesti! Alates kohtingu kindlaksmääramisest sujus kõik iseenesest hästi ning meie, kahe kurnatud vanema kohta kaks korda nädalas seksida on juba omaette tulemus.

Liina, 35

Mu mees oli kohtingu mõttega igati rahul ning pidas paikapandud ajast kenasti kinni. Ma ei pidanudki talle seda meelde tuletama! Mind iseenesest natuke häiris, et olime selleks valinud nädala kõige kiirema päeva, aga mu mees lõbustas mind toredate sõnumitega ning hoidis tuju üleval. See kõik töötas väga hästi! Kui muidu oleksin leidnud mõne vabanduse, siis seekord mitte. Kindlasti teeksime seda uuesti ja plaanide tegemine soosib igal juhul tihedamat seksimist, kui jätta see lihtsalt juhuse hooleks.

Liisi, 33

Kuna töötame abikaasaga mõlemad hilisõhtuni, on meie voodielu viimasel ajal suhteliselt tagaplaanile jäänud. Kui sisestasin tema telefoni tema teadmata kohtumise pealkirjaga „Seks täna õhtul!” oli ta tõeliselt üllatunud ja põnevil. Selle õhtu ootamine pani mind ennast taas noorena tundma, nagu oleksime just abiellunud ja üksteist avastamas. Ta saatis mulle kogu päeva sõnumeid, et ma meie õhtust kohtingut ei unustaks. Kindlasti kordaksime seda – seks oli absoluutselt jumalik ja me kumbki ei olnud ammu tundnud sellist imelist lähedust. Nähes ja tundes, kuidas see plaan meid mõlemaid kihama pani, on mul salajane mõte see jälle oma abikaasa märkmikusse planeerida.

Kaire, 29

Mu abikaasale meeldis see mõte väga, kuid ma ise polnud kindel, kas suudan plaani ellu viia. Nii kahjuks juhtuski – me tühistasime esimese kohtingu, kuna olime mõlemad lihtsalt nii väsinud. Teisel korral võtsin ennast kokku, tulin varem töölt ära ja valmistusin selleks. Olgugi et kõik läks tegelikult hästi, siis tundub, et pean selle mõttega veel pisut harjuma ja endale teadvustama, et ka seksimise jaoks tuleb aega võtta ning pühenduda.

 

Tekst: Annaliisa Köss

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar, talv 2015

Sarnased artiklid