Seksipõud – mis see on?

6 kommentaari
Seksipõud – mis see on?

Enam kui kolmandik naistest on kogenud seksipõuda – perioodi, kus seks lihtsalt ei huvita. Tihti kestab see koguni terve aasta.

Enam kui kolmandik naistest on kogenud seksipõuda – perioodi, kus seks lihtsalt ei huvita. Tihti kestab see koguni terve aasta.

Seksipõuda võib esineda nii meestel kui naistel, nii vallalistel kui püsisuhtes olijatel. 

Lovehoney korraldatud küsitlusest selgus, et tervelt 86 protsenti vastanutest on seda mingil eluperioodil kogenud, mõned isegi kuni kolm korda. 

Naised tulevad põuaga reeglini paremini toime kui mehed, kuigi ka neid frustreerib seksipuudus.  Näiteks on ka Katy Perry tunnistanud, et tema elus oli periood, kus ta ei seksinud terve aasta.  Ka lauljatar Rihanna on rääkinud, et on läbinud kohutavaid mõõnaperioode.

Miks sellised põuad tekivad? Peamine põhjus on pingeline aeg, kas tööl, kodus või rahulolematus iseendaga. Kuigi püsisuhte puhul kipub teine pool vigu endas otsima, ei maksaks seda teha – partneri mitteatraktiivseks muutumine on põhjuseks harva. 

Põua pikkus on enamasti 3-6 kuud, harva kuni kaks aastat. 

Üks neljandik naistest ja üks viiendik meestest pole teadlikult oma täiskasvanuea jooksul seksinud, kuigi enamik neist tunnistab, et olid seksides oma eluga rohkem rahul.

Seega, kui teiegi suhtes valitseb hetkel põuaperiood, ei tasu meelt heita ja arvata, et seksiga ongi nüüd ühelpool. Pigem püüdke leida põhjus, miks see nii on, ja segavad faktorid oma elust kõrvaldada. Selleks aga tuleb endale aega anda!

 

Buduaar.ee