SIGNE LUGU: sõbrannad väldivad mind, sest mul on vanem mees

Meil oli väga ühtne sõpruskond. Minu sõbrannad olidki minu elu. Käisime kõik koos juba seitsmendast eluaastast tantsimas ning veetsime kõik suved koos. Kasvasime ühes koos suureks, käisime koos pidudel, koolis, reisidel ja isegi armusime koos. Meie vahel polnud saladusi ja ükski tüli ega probleem ei olnud ületamatu. Nüüd on aeg edasi läinud ja enamus meist on 23-aastaseks saanud. Pooltel sõbrannadest on mehed ja kahel isegi juba esimene laps sündinud, aga sõprust pole see seganud. Hoopis vastupidi.

Meil oli väga ühtne sõpruskond. Minu sõbrannad olidki minu elu. Käisime kõik koos juba seitsmendast eluaastast tantsimas ning veetsime kõik suved koos. Kasvasime üheskoos suureks, käisime koos pidudel, koolis, reisidel ja isegi armusime koos. Meie vahel polnud saladusi ja ükski tüli ega probleem ei olnud ületamatu. Nüüd on aeg edasi läinud ja enamik meist on 23aastaseks saanud. Pooltel sõbrannadest on mehed ja kahel isegi juba esimene laps sündinud, aga sõprust pole see seganud. Hoopis vastupidi.

Kui mu sõbranna Kristiina lapse sai, siis olin mina see, kes esimesena haiglasse jõudis ja oleme kõik talle abiks olnud lapse hoidmisel. Kunagi pole teda välja jäetud seetõttu, et tal on laps. Olukorrad võivad ju muutuda, aga inimesed, kes on sulle 15 aastat kallid olnud, ei saa muutuda ühtäkki vastumeelseks.

Ma olen ikka uskunud, et õiget sõprust ei mõjuta mitte miski. Kui aga pool aastat tagasi mina endale mehe leidsin, siis see sõbrannadele ei meeldinud ja mind on põhimõtteliselt seetõttu seltskonnast peaaegu et välja heidetud. Nad vastavad mu kõnedele ja suhtlevad Facebookis, aga ma tunnen, kuidas suhted päev-päevalt jahenevad. Mind ei kutsuta enam paljudele üritustele, mida teised korraldavad ja kui ma küsin, miks see nii on, siis öeldakse, et me ei saanud sind kätte või midagi sellist. Eelmisel nädalal oli sõpruskonnas teise sõbranna beebipidu ja ka sinna mind ei kutsutud – öeldi, et nad arvasid, et ju ma olen mehega reisil kaasas. See teeb nii väga haiget. 

Põhimõtteliselt on probleem minu mehes, kes neile lihtsalt ei meeldi. Kui nad kuulsid, kellega ma käin, siis pandi mind fakti ette, et ma peaksin selle mehe maha jätma, sest sellel mehel on halb kuulsus ja nad soovivad mind kaitsta. Mina arvan, et igaüks peab ikka ise oma kogemused kätte saama ja pole vaja kuulata linnalegende. Kui see isegi vastab tõele, siis inimesed ju muutuvad ja inimestele peab andma võimaluse. Olen sellel suhtel lubanud areneda ja siiani pole pidanud seda kahetsema. See mees teeb mind õnnelikuks. Minu mees on minust 20 aastat vanem ja see elukogemus, mis tal on, on õpetanud teda naisi palju paremini kohtlema, kui enamik noori mehi seda teha oskab. Ta ei stressa raha või asjade pärast nagu noored mehed. Ta ei tõesta kellelegi midagi nagu noored mehed. Ju on asi ka selles, et olen ilma isata kasvanud ja ma tunnen end vanema mehega palju turvalisemalt ja kindlamalt kui omavanuse uljaspeaga, kes ka ise ei tea, mida elult tahab ja kuhu jõuda soovib. 

Sõbrannad leiavad, et kui keegi on koos endast vanema ja jõuka mehega, siis tegu on kullakaevajaga. Mulle on otse näkku öeldud, et neil on häbi olla kullakaevaja sõbranna ning kuna mina liigun nüüd vanemate inimeste seltskonnas, siis pole neil väga minuga midagi rääkida. Ma arvan, et see suhtumine on tekkinud tänu ühe sõbranna emale, kes on selle naise sõbranna, kes enne minu mehega koos elas. Lapsi neil ei olnud ja selles suhtes pole mina mingi perelõhkuja. Naisel oli laps eelmisest kooselust ning minu mees toetab seda kasulast tänaseni, nii et ma ei näe küll probleemi, keda peaks meie kooselu segama. Kuna minu mehe sõpruskonda kuuluvad ka kahe minu sõbranna vanemad, siis esialgu oli neil harjumatu näha oma tütre sõbrannat oma seltskonnas. Aga kuna mina pole ühegi sõbranna emalt meest üle löönud, siis ma ei näe küll põhjust, miks minusse peab seetõttu halvasti suhtuma, et ma olen koos vanema mehega. Ma tean üht tüdrukut, kes on ka vanema mehega koos ja temal on hoopis vastupidi – kõik need vanemad naised, kes seltskonnas on, kaitsevad ja hoiavad teda kui tütrekest. 

Tihti arvatakse, et kui kellelgi on vanem mees, siis on ta selle mehega koos raha pärast. Kas räägivad need, kes ise nii mõtlevad ja unistavad? Mulle vanus ei loe, loeb inimene. Mina võin küll kinnitada, et mina armastan teda tõeliselt ja olen kindel, et ka temal on samasugused tunded. Loomulikult meeldib mulle see turvatunne, mida mu mees mulle pakub, aga vaevalt, et mõnel naisel selle vastu midagi olla saaks. See on nii solvav, et mu sõbrannad arvavad, et ma jahin nüüd raha ja kuulsust ning elan kellegagi seetõttu, et ma ei peaks enam kooli kõrvalt tööl käima ja saaksin tasuta asju. Olukord on imelik ja ma poleks kunagi osanud oodata, et mu kõige kallimad ja lähedasemad naised panevad mind olukorda, kus ma pean valima mehe ja sõbrannade vahel. Ja tegelikult polegi ma kindel, et ma seda valikut üldse teha tahaks. Kui sõbrannad sellise asja peale selja keeravad, siis võib olla on aeg endale uued sõbrannad leida.

 

Buduaarile Signelt

 

PS! Kui sul on rääkida oma lugu, siis saada see aadressile [email protected] Iga avaldatud loo eest maksame honorari.