SINU SODIAAGIMÄRK ja suhtekonfliktid: Vähk

SINU SODIAAGIMÄRK ja suhtekonfliktid: Vähk

Vähi tähtkuju all sündinud inimesed armastavad unistada ning iseloomult on nad üsnagi tundlikud ja õrnad. Pigem naiivsusele kalduv vähk tunneb alatasa, et keegi tahab talle liiga teha ja et maailm on tema suhtes ebaaus – ka konflikti sattudes on esmane hirm see, et kõiges süüdistatakse just teda.

Vähi tähtkuju all sündinud inimesed armastavad unistada ning iseloomult on nad üsnagi tundlikud ja õrnad. Pigem naiivsusele kalduv Vähk tunneb alatasa, et keegi tahab talle liiga teha ja et maailm on tema suhtes ebaaus – ka konflikti sattudes on esmane hirm see, et kõiges süüdistatakse just teda.

Konflikti sattudes tõmbab Vähk esmalt kaitsekiibi peale ning loodab tormi möödumisele. Seejärel aga võtab ta end kokku ja tuleb vaikselt kiibi alt välja. Vähiga on konflikte raske lahendada, sest ta ei saa olukorrast enamasti aru – talle tuleb esmalt selgeks teha, et kõik ei ole alati kinni temas ja et igal asjal on alati mitu poolt.

Teisalt on Vähk üsnagi leplik ja järeleandlik ning ta on väga hea kuulaja. Kui teine osapool on valmis konfliktist ja oma tunnetest rääkima, siis Vähk kuulab ja katsub mõista ning seejärel on tal loomulikult vajadus ka oma emotsioonid välja lasta – Vähk on emotsionaalne ja õrn.

Kui vähk tunneb, et ta on turvalisel pinnal, siis võib ta vägagi julgelt ohjad enda kätte võtta ja probleeme lahendama asuda. Ka tööalaselt on Vähk võimeline olema väga hea juht, kes oskab ka delegeerida ja pingelistes olukordades toime tulla, kuid selleks on tal vaja turvatunnet, et oma kaitsekiht maha võtta.

Kui sinu kaaslane on Vähk, siis õpi tema emotsionaalsete puhangutega elama, ära neid liiga tõsiselt võta ja kõik on korras.

Kui sa oled ise Vähi märk, siis katsu ennast kokku võtta ja enesekindlam olla. Kõik ei keerle ainult sinu ümber ja sa ei ole kõiges süüdi. Sa mõtled sageli üle ja võiksid elu vabamalt võtta.

Allikas: goop.com