SINU TÄHEMÄRK ja suhtekonfliktid: Jäär

9 kommentaari
SINU TÄHEMÄRK ja suhtekonfliktid: Jäär

Eluterve inimsuhe, olgu see tööalane, eraeluline või perekeskne, on teatud määral alati ka konfliktne ning sisaldab endas lahkarvamusi. Elu koosneb üsnagi tihti eriarvamustest ja see on täiesti loomulik – oskus neid lahkhelisid lahti harutada ja lahendada, muudab suhted tugevamaks ja usaldusväärsemaks.

Eluterve inimsuhe, olgu see tööalane, eraeluline või perekeskne, on teatud määral alati ka konfliktne ning sisaldab endas lahkarvamusi. Elu koosneb üsnagi tihti eriarvamustest ja see on täiesti loomulik – oskus neid lahkhelisid lahti harutada ja lahendada muudab suhted tugevamaks ja usaldusväärsemaks.

Kõik tähemärgid lahendavad suhtekonflikte erineval moel ning Jäär on kindlasti üks kõige keerulisemaid.

Kui Jäär satub suhtekonflikti, on tema esimeseks reaktsiooniks kohe tegutseda ja alles hiljem mõelda, mistõttu võib tema tegutsemisviis sageli pisut ülepingutatuks osutuda. Jäär on ääretult julge ja impulsiivne ning võib oma tegudega teisele osapoolele teha haiget, ilma et ta sellest ise arugi saaks. Teisalt võib Jäära hulljulge tegutsemisviis mõnes keerukas olukorras aga lausa hiilgavalt mõjuda ning nii mõnestki ootamatust olukorrast välja päästa – seda pigem tööalasest aspektist vaadates. Selle omaduse tõttu võiks Jäärast saada hea võidusõitja või sportlane, ent kindlasti mitte psühholoog.

Kui sa oled suhtes Jääraga, siis katsu mõista seda, et ta kipub sageli üle reageerima ja ütlema asju, mida ta hiljem kahetseb. Saades sellest aru, säästad end valust.

Kui sa oled aga ise Jäär, siis ürita oma emotsioone paremini kontrollida – nii võid mitmeid suhteprobleeme ära hoida. Sa oled sisimas väga kaitsev ja aus ning sinu seltskond on alati hinnatud. Kui sa aga satud konflikti, siis unustad sekundiga kõik muu ja asud ründejoonele – ära tee seda. Alati ei ole vaja rünnata! Võta kõigepealt hetk, et olukorda analüüsida ja mõtle oma sõnad läbi. Just sinu sõnad on need, mis sageli konflikti veelgi suuremaks puhuvad.

Kui sul on kallimaga juba tüli tekkinud, siis ole esimene, kes süüdistamise lõpetab ja leppimist otsib – see on hinnaline omadus, kui inimene on võimeline ise konflikte lahendama. Kaitse oma suhet ja hoia seda – õpi oma kallimat kuulama ning alles siis tee omad järeldused. Suhtekonflikt koosneb kahest osapoolest ja alati on oluline suruda esmased emotsioonid maha, et olukorda analüüsida ja süveneda. Sageli on tõde hoopis teine, kui pealtnäha tundub.

Jäära suurimaks probleemiks on suutmatus mitte rünnata, kui konflikt tekib, ja selle kallal tasub tööd teha.

Allikas: goop.com