Šokeeriv avastus: juhuseks on enamasti kondoomivaba

Šokeeriv avastus: juhuseks on enamasti kondoomivaba

Rabavast värskest uuringust selgub, et juhuseksi harrastajad enamasti kondoomi ei kasuta. 

Rabavast värskest uuringust selgub, et juhuseksi harrastajad enamasti kondoomi ei kasuta. 

Vähe sellest: kolm neljandikku uuringus osalejatest tunnistas, et suguhaigused on viimane asi, millele nad üheöösuhete puhul mõtlevad, vahendab FemaleFirst.

Kaks kolmandikku üheöösuhetest leiab aset igasuguste kaitsevahenditeta, jättes mõlemad pooled vastuvõtlikuks kõigile võimalikele suguhaigustele ja soovimatule rasedusele. 

Kui osalenutelt küsiti, kas nad ei muretse suguhaiguste pärast, vastasid kolm neljandikku kondoomipõlguritest, et uue partneriga voodisse minnes nad isegi ei mõtle suguhaigustele. 

Uuring sisaldas ka küsimust, kas osalejad annavad endale üldiselt aru, et juhuseksi puhul on kondoom hädavajalik, ja sellele vastasid peaaegu kõik samas siiski jaatavalt. Miskipärast ei püsi see teadmine aga voodisse jõudes enam meeles. 

Kondoomi ei kasutata enamasti põhjusel, et “partner ei näinud selline välja, et tal võiks olla suguhaigus”. Teisel kohal on unustamine. 

Vähem kui pool uuringus osalenutest arvas, et kasutavad edaspidi alati juhuseksi korral kondoomi. 54 protsenti osalenuist leidis, et jätkavad harjumuspärast kondoomivaba seksi juhupartneritega. 

“Tulemused on täiesti šokeerivad ja neisse tuleb suhtuda äärmise tõsidusega. Me ei ela infosulus, kõigil on piisavalt infot juhuseksi ohtlikkuse kohta, ja ometi ei kaitse inimesed end haiguste eest mitte kuidagi,” on uuringurühma juhtinud teadlane Sarah Bailey rabatud. 

 

Buduaar.ee