Spirituaalne tantrapaar: Katrin ja Urmas Silman

Spirituaalne tantrapaar: Katrin ja Urmas Silman

Tantra on viimasel ajal palju kõneainet pakkunud. Buduaar käis külas tantramassaaži õpetajatel Katrin ja Urmas Silmanil ning uuris, mis selle müstilise ja põneva sõnapaari taga on.

Tantra on viimasel ajal palju kõneainet pakkunud. Buduaar käis külas tantramassaaži õpetajatel Katrin ja Urmas Silmanil ning uuris, mis selle müstilise ja põneva sõnapaari taga on.

 

 

 


Olete spirituaalne abielupaar, kes on otsustanud oma igapäevatöö siduda tegevustega, mis aitavad ka teistel olla terved ja õnnelikud. Kuidas te kohtusite ja kuidas tantra juurde jõudsite?

Tantraga tegelesime me mõlemad juba enne meie kohtumist. Katrin alustas tantraga 2010. aastal Bhairava Yoga kursustel ja Urmas hakkas tõsisemalt tantraga tegelema 2011. aastal, pärast Marika Tamme poolt korraldatud tantrakursustel käimist. 

Meie mõlema jaoks on seksuaalsus olnud alati oluline teema suhetes, kuid enne tantrani jõudmist ei osanud me oma seksuaalenergiat õigesti suunata ja kasutada. Meil oli ühine huvi ennast selles teemas süvitsi arendada. Tantra kursustel käimine avardas oluliselt meie maailmavaadet seksuaalsuse osas ja aitas meil paremini iseennast ja oma olemust mõista. Selles pole midagi halba, kui sa oled väga suure seksuaalsusega, oluline on see, mis sa sellega peale hakkad ja kuidas sa oma seksuaalenergiat kasutad. Enne tantraga tegelema hakkamist oli see pigem teadmatu seikluste otsimine. Tantras sai selgeks, et seksuaalsus võib olla midagi väga imelist ja võimast, eriti kui su kõrval on õige partner.

Kuigi Tantras soositakse ka avatud suhteid, öeldakse, et kõige võimsamate ja sügavamate intiimsete kogemusteni jõuad sa ikkagi ühe partneriga. Me oleme enda jaoks täna leidnud teineteises kõik, mida hing ihkab ja oleme otsustanud olla monogaamses suhtes.

Meie esimene põgus kohtumine toimus ööklubis, kus pärast paari tantsu vahetasime kontakte ja hiljem suheldes avastasime, et meil on päris palju ühiseid huvisid ja sarnaseid vaateid elule, mis meid seovad. Paar kuud pärast tutvumist hakkasime koos elama ja vähem kui aasta möödudes otsustasime abielluda. Meie mõlema jaoks on see esimene abielu.

Mis vahe on tavalisel teraapial ja tantramassaažil põhineval teraapial?

Tänapäeval on seksuaalsus tihti vääriti mõistetud ja paljudele ka tabuteema. Me teame, et seksuaalsuse kaudu saab tervendada väga mitmeid aspekte inimese elus. Tantrateraapia erineb tavateraapiast selle poolest, et selle asemel, et tundide viisi oma probleemidest rääkida, proovime me leida probleemidele lahendusi sinu keha kaudu. Aitame inimestel avaneda energeetiliselt, muuta nende suhtumist seksuaalsusesse ja selle kaudu paranevad tihti nende lähisuhted ja ka igapäevaelu. Tantra massaaži kaudu hakkad sa tundma ennast rohkem elavana oma kehas, tundma rohkem naudinguid ja sinu suhtumine nii iseendasse kui ka teistesse inimestesse muutub.

Meie juures on käinud paarid, kellel suhe toimib, aga seksuaalelu on täiesti mahakäinud. Nad on sama murega käinud ka seksuoloogi, meestearsti või psühholoogi juures. Tulemus on aga olnud null. Tavaliselt kirjutab seksuoloog või meestearst neile ravimid ja psühholoog lihtsalt kuulab nad ära. Üldiselt ei ole sellest midagi kasu. Me ei saa aru, kuidas saavad tabletid aidata, kui mees ei suuda voodis piisavalt kaua vastu pidada ja naine ei saa orgasme või saab ainult kliitori orgasme ja neidki ainult teatud nurga alt. Sellises olukorras on mees frustreeritud, sest ta ei oska naise ja iseendaga midagi peale hakata. Naine tunneb ennast samuti frustreeritult ja seksiteema ümber on pidev pinge üleval.

Sellest olukorrast on väga raske muud moodi välja tulla, kui terapeut sulle n-ö kätt külge ei pane ja ei räägi sulle, milles su probleem tegelikult seisneb ning kuidas ja mida selleks teha, et sellest välja tulla.

Kui me jätame kõrvale Tantra ühe põhitõe, milleks on seksuaalenergia hoidmine, siis isegi kui sa sellesse ei usu ja ei soovi seda järgima hakata, on hädavajalik saada oma seksuaalelu paremasse korda.

Pärast seda kui inimesed on meie juures teraapias käinud, õpivad mehed voodis kauem vastu pidama ja naised hakkavad saama sisemisi orgasme, muutub seksuaalelu tihti suurepäraseks ja ei ole enam stressiallikaks. Sageli kogevad nii mehed kui ka naised energeetilisi kogukeha orgasme, mis on oma olemuselt väga vabastavad ja lõõgastavad. Väga oluline on õppida oma seksuaalenergiat õigesti kasutama.

Kujutage ette, et te olete suurepärases suhtes, aga aastatega on seksuaalelu maha käinud või see pole kunagi väga hea olnud, kuid te olete alati unistanud, et saaksite oma kaaslasega nautida ka suurepärast seksi. Täna on see võimalik. Tantrateraapia hakkab maailmas järjest rohkem levima ja inimesi, kes sellega tegelevad, tuleb järjest juurde. Inimesed lähevad ja lahkavad julgelt oma probleeme psühholoogi juures, kuid ei tihka veel tulla tantrateraapiasse. Keegi võõras puudutab su keha kõige intiimsematest kohtadest. See toob hetkega välja inimeste seksuaalsusega seotud varjatud hirmud ja sisemised blokeeringud ning ka partneri hirmud ja blokeeringud. Tegelikult ei erine tantrateraapia palju arsti juures käimisest.

Meie kehal on omadus talletada allasurutud emotsioone enda sisse ja kui neid sealt füüsiliselt vabaks ei päästa, siis me kanname seda rasket koormat pidevalt kaasas. Kui energia hakkab kehas vabalt liikuma, siis vabanevad kehasse talletunud emotsioonid ja selle kaudu paraneb ka üldine enesetunne.

Usun, et on palju neid, kelle salasooviks on tantramassaaži proovida, kuid sageli jääb julgusest puudu, sest eeldatakse, et seal peab alasti olema. Kuidas massaažiseanss välja näeb?

Tihti küsivad inimesed meie käest, et mis seansi ajal juhtuma hakkab. Kui tullakse koos paarina, siis teeme alguses koos konsultatsiooni, kus räägime põhjalikumalt nende suhtest ja seksuaalelust. Siis teeme mõlemale esimese massaažiseansi samal ajal, kuid mitte samas kohas. Massaaži ajal on klient alasti. Massaaži kestvus on 1,5-2 tundi, sõltuvalt vajadusest. Alustame keha lõdvestava ja energeetiliselt aktiveeriva üldmassaažiga. Sessiooni käigus vabastame kliendi keha sisemistest allasurutud emotsionaalsetest pingetest ja lõpetame intiimpiirkonna massaažiga. Pärast seda saate koos koju minna, jagada oma värsket kogemust ja uusi tundeid juba omavahel nautima hakata. Kui paaridel on soov, siis õpetame neile ka tantramassaaži tegemist teineteisele. Enamik kliente tuleb siiski üksi, kuna tihti neil kas ei ole partnerit või ei ole partner selleks veel valmis.

Alati ei toimu seksuaalne avanemine esimese seansiga. On olukordi, kus me näeme, et klient läheb pärast esimest korda rahulolematu näoga minema ja ta ei mõista, et me ei saa imesid teha. Inimene peab olema ise valmis avanema ja meie oleme talle selles protsessis abistavaks toeks. Tihti ollakse kehaliselt ja emotsionaalselt väga kinni ja põhjalik avanemine võtab rohkem aega. Inimene peab ka ise võtma vastutuse oma arengu eest. Senise kogemuse põhjal võime öelda, et suurem osa inimesi avaneb seksuaalselt 2-3 tantramassaaži seansiga. Anname alati kaasa kodused harjutused, mida peab seansside vahel ise tegema. Neil klientidel, kes ise endaga tööd teevad, on tavaliselt ka tulemused paremad, eriti just meeste puhul.

Meie juurde jõuavad ka inimesed, kes on kogenud nooruses seksuaalset väärkohtlemist, mis on nende psüühika täiesti segi löönud ja selle tõttu pole nad võimelised normaalsesse lähisuhtesse minema. Nende enesehinnang on ülimadal, neil on pidev hirm ja nad ei tea, mida endaga peale hakata. Sellistel juhtudel on tantramassaaži teraapiast palju abi.

Teie kodulehel on ilus mõte: “Suhtes on üheks tähtsaimaks elemendiks olla kohal ja olla armastuses.” Kuid see on kunst ja oskus omaette, ning paljud peavad seda õppima. Kuidas on tantra kaudu võimalik suhet elavdada?

Peamiseks probleemiks, millega me oma klientide juures igapäevaselt kokku puutume, on füüsilise ja emotsionaalse läheduse puudumine. Isegi kui seksi tehakse, siis on selles vähe intiimsust ja see ei paku kummalegi poolele täit rahuldust. Kuna naised ei saa vahekordadest sügavat rahuldust, siis ei paku see neile varsti mingit huvi ja muutub vaid tüütuks kohustuseks.

Tantra kaudu on võimalik suhet elavdada, aidates parandada seksuaalsuhete kvaliteeti ja luues partnerite vahel suuremat lähedust. Tantra õpetab, kuidas teineteise jaoks kohal olla ja mida tähendab olla tõelise armastuse seisundis – armastuses, mis tuleb südamest.

Kui keskmine tavaline seksuaalvahekord kestab 5-20 min, siis tantristlik vahekord kestab ajaliselt keskmiselt 1-2 tundi ja mõlemad partnerid keskenduvad teineteisele naudingu pakkumisele, mitte enda vajaduste kiirele rahuldamisele.


Energeetiline kogukehaorgasm on põnev sõnapaar, kuid ometi on selle tähendus paljudele naistele veidikene mõistmatu. Mis asi see kogukehaorgasm on ja kuidas selleni jõuda?

Kui mees või naine saavad orgasmi, siis tavaliselt on see selline kiire ja mõnus “vabanemise tunne” suguelundite piirkonnas. Meestel saabub see koos ejakulatsiooniga ja enamikel naistel kliitori orgasmiga. Tunne on tavaliselt lühike, äärmiselt lõõgastav, kuid siiski mitte sügavat rahuldust pakkuv. Tihti on sellise orgasmi vabastav toime pinnapealne. Selleks, et orgasmi mõistet paremini lahti seletada, on vaja aru saada, mis toimub meie kehas seksuaalakti ajal. Meie alakeha piirkonda koguneb vahekorra ajal hulk seksuaalenergiat, mis kasvab nii suureks, et hakkab otsima väljundit. Siis on kaks võimalust, kas see energia läbi ejakulatsiooni või siis kliitoriorgasmi kehast välja lasta ja sellega asi piirdubki, või suunata see energia kehas ülespoole. Energia ülespoole suunamise tulemusena läbib kogu keha mõnus surin, millega kaasnevad tihti energeetilised võnked või lained, mis läbivad kogu keha. Selline orgasm ei ole enam lokaalne, 3 sekundiline mõnus tunne suguelundite piirkonnas, vaid levib üle kogu keha ja võib kesta mitmest minutist kuni tundideni. Samuti võib selliselt saada järjest kasvõi 20 orgasmi.

Energeetilist kogukehaorgasmi on võimalik esile kutsuda ka ilma füüsilise puudutuseta, energiaid käega suunates. See on meeliülendav ja võimas kogemus, kuid eeldab, et inimese keha on energeetiliselt avatud ja tundlik.

Tavaliselt vahekorras olles saadakse tihti ainult üks orgasm ja sellega asi piirdubki. Siis on vaja pausi, kas 10 min või kuni nädal, kuidas kellelgi. Kui aga seksuaalenergia jääb vahekorra ajal kehasse, siis ei tunne te pärast seksimist ennast enam tühjana ja väsinuna. Meestel tuleb pärast ejakulatsiooniga orgasme tihti peale ka masendus. Energeetiline kogukehaorgasm on aga hoopis vabastav, lõõgastav ja sügavam.

Millise enesetundega kliendid teie juurest lahkuvad? Millised on olnud ühed meeldejäävamad tagasisided klientidelt?

Tavaliselt lahkuvad kliendid meie juurest sügava sisemise rahulolu ja lõõgastusega. Tihti tunnevad nad, et on vabanenud raskest emotsionaalsest koormast, mida nad on pidanud endaga kaasas kandma. Järgnevatel päevadel tunnevad nad ennast rahulikuma ja energilisemana.

Üheks põhjuseks, miks inimesed tunnevad ennast väsinuna, on kehas kinni olevad emotsioonid ja tantramassaaž on on üks tõhusamaid viise stressist ja väsimusest vabanemiseks. Naised ja mehed, kes taasavastavad või parandavad oluliselt oma seksuaalset võimekust, muutuvad palju enesekindlamaks ja selle kaudu tuleb tugevamalt esile nende naiselikkus ja mehelikkus. Ei ole midagi seksikamat kui naine, kes tunneb ennast suurepäraselt oma kehas ja armastab ennast sellisena, nagu ta on. Mees, kes suudab voodis pakkuda naisele sügavat naudingut ja mitmeid järjestikuseid orgasme, tunneb ennast nagu isalõvi.

Meie jaoks on kõige meeldejäävamad kliendid olnud need, keda oleme suutnud tantristliku teraapiaga elumuutvalt aidata, avardades nende arusaamist oma füüsilise ja energeetilise keha võimetest.

Naiste puhul on kõige meeldejäävamad juhtumid, kus naised ei ole oma elu jooksul varem kogenud orgasme ja 2-3 massaažiseansiga on nende seksuaalsus hästi avanenud ning nad on võimelised saama erinevaid ja ka energeetilist kogukehaorgasmi. Nende enesekindlus ja naiselikkus on paari nädalaga oluliselt suurenenud.

Meeste puhul on kõige paremad kogemused saanud need kliendid, kes avanevad energeetiliselt ja saavad seansi ajal võimsaid kogukehaorgasme. Samuti need kliendid, kes tulevad meie juurde erektsiooni probleemidega ja kolme teraapiaseansiga on see probleem kadunud. Samuti käivad paljud mehed meie juures, sest see on nende jaoks ainus tervislik stressimaandamise võimalus, kui sport välja arvata. 

Hea on kuulda klientidelt tagasisidet, kui mehed tulevad 30ndates, 40ndates eluaastates ja kogevad esimest korda energeetilisi orgasme ja ütlevad, “Issand, kus ma kogu oma eelneva elu olnud olen!”

 

Lõpetuseks. Jagage meie lugejatele mõnd nippi, kuidas kallimat õhtul kodus tantramassaažiga üllatada?

Paaridele, kes soovivad ise kodus praktiseerida ja teineteisele rohkem naudingut pakkuda, annaksime järgneva soovituse. Mine osta poest piltidega illustreeritud ja lihtsalt juhendav tantramassaaži raamat (väga hea raamat on Kalashatra Govinda “Tantramassaž erootilise puudutuse kunst”). Osta mahepoest orgaanilist külmpressitud kookosõli. Soojenda õli ja soovi korral lisa ka aroomiõlisid, näiteks sobivad ideaalselt omavahel kokku apelsin ja piparmünt. 

Lepi oma kallimaga kokku üks mõnus õhtu, kus teil mõlemal on piisavalt aega teineteisele (vähemalt 2-3 h). Pange kodus küünlad ja viirukid põlema, tehke endale põrandale tekkidest ja patjadest mõnus pesa. Pane mängima lõõgastav ja sensuaalne muusika. Jälgi, et toas oleks piisavalt soe. Palu oma kallimal alasti pikali heita sinu tehtud mõnusasse pessa. Võta kõrvale tantramassaaži raamat ja alusta massaažiga. Tantramassaaž on olemuselt kerge, sensuaalne, aeglane ja läbi õrna puudutuse naudingut pakkuv. Ole massaaži tehes igal hetkel kohal oma kallimaga. Eelnevalt võib vaadata ka internetist mõnda tantramassaaži videot. Kui on soovi, võite alustada tantramassaaži rituaali eelneva vanniskäiguga.

 

Jõulud on peagi tulemas ja saate oma kallimat või sõpra sellel aastal üllatada teistmoodi kingitusega.
Meie käest on võimalik soetada Tantramassaaži kinkekaart. 
Täpsemat infot leiad meie kodulehelt www.tripurasundari.info ja lisaks ka blogist katrinsilman.jux.com

 

 

 

Sarnased artiklid