Suhtereegel nr 2: ära tõrva uut vana pintsliga!

Suhtereegel nr 2: ära tõrva uut vana pintsliga!

Kõigil meil on minevik. Isegi kõige süütumad teismeea suhted jätavad oma jälje. Ja väga lihtne on lasta varemkogetul järgmisele armusuhtele jalgu jääda.

Kõigil meil on minevik. Isegi kõige süütumad teismeea suhted jätavad oma jälje. Ja väga lihtne on lasta varemkogetul järgmisele armusuhtele jalgu jääda.

Meid on programmeeritud eeldama, et tulevik toimib üldjoontes samamoodi nagu minevik, kui ei ole just mõnda väga head põhjust teisiti arvamiseks. Kui su juuksed on minevikus alati kenasti harjatud olnud, siis on soovitav neid hea väljanägemise huvides edaspidigi harjata. Kui sulle banaanid viimati maitsesid, kui neid sõid, siis maitsevad need sulle arvatavasti ka järgmisel korral. Kui sa oled numbritega alati hästi hakkama saanud, siis arvatavasti ei valmista amet, kus numbritega tegelema pead, sulle erilisi raskusi. 

Jah, paljud asjad elus liiguvad alati sama seaduspärasuse järgi, kuid see ei käi partnerite kohta. Kõik need teised näited olid sinust endast ja sa oled ikka veel sama inimene. Kuid iga partner on uus. Võib vabalt juhtuda, et kui sinu eelmine partner sind pettis, petab ta ka oma järgmist kaaslast ( kuid see ei ole enam sinu mure). Küll aga tuleb uus partner sinu ellu puhta lehena ega pruugi sinu eelmise kaaslasega mitte kuidagi sarnaneda. Ja kui sa tõesti arvad, et sarnaneb, miks sa siis üldse temaga koos oled?

“Loomulikult on petmine üsna ekstreemne näide. Ma tean inimesi, kes teevad oletusi, tuginedes puhtalt sellele, mida nende eelmine partner korda saatis. Tunnen näiteks naist, kes oli veendunud, et tema partner hakkab tusatsema, kui tee selleks ajaks valmis ei ole, kui mees koju jõuab, sest naise eelmine kaaslane oleks just nii käitunud. Tegelikult plaanis mees hoopis riideid vahetada, end värskendada ja siis ise teepoti tulele panna. Tean ka meest, kes solvus, kui naine uinudes talle selja keeras, arvates, et see tähendab kindlasti “ära puutu”. Tegelikult oli naisel vasakul küljel lihtsalt mugavam,” seletab suhtereeglit lahti raamatu “The rules of love” autor Richard Templar.

Nagu suhtes ikka, tasub end ka siin end teise olukorda panna ning mõelda, mis tunne sul endal oleks, kui su partner sinu üle mõne oma eelmise kaaslase – keda sa ilmselt kunagi isegi kohanud ei ole – harjumuste järgi kohut mõistaks. Kui mõnest süütust märkusest või žestist tõuseks tüli ainult selletõttu, et teises suhtes, milles sa isegi osaline ei olnud, oleks see midagi muud tähendanud.

Nii et ükskõik, kas tegu on millegi olulise või vähemtähtsaga – kas raha, seksi, tujukuse, töö, saladuste, valede, romantika või millegi muuga -, võid tekitada probleeme sinna, kus neid tegelikkuses ei eksisteeri, kui hakkad uut partnerit tõrvama sama pintsliga, millega tõrvasid eelmist.

 

 

Allikas:Richard Templar ” The rules of love”

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid