Suhtereegel nr. 6: olge koos tahtest, mitte vajadusest

Suhtereegel nr. 6: olge koos tahtest, mitte vajadusest

  Mida sa oma partneriga teed? Ma ei pea silmas seda, mida te hetkel teete. Ma mõtlen, mille pärast sa temaga koos oled?  Loodetavasti on vastuseks see, et armastad teda ja see tekitab sinus hea enesetunde.  

Mida sa oma partneriga teed? Ma ei pea silmas seda, mida te hetkel teete. Ma mõtlen, mille pärast sa temaga koos oled? Loodetavasti on vastuseks see, et armastad teda ja see tekitab sinus hea enesetunde.

Siiski sa ei vaja teda. Juhul, kui ta teeb oma tööd õigesti – ja sina ka – saad temata hakkama. See ei tähenda, et sa seda eelistad, kuid sa tuled toime ka siis, kui selline olukord tekib. Tugevas suhtes ei kasvata partnerid sõltuvust – nad julgustavad hoopis sõltumatust. Kui su paariline armastab sind sellisena nagu sa oled, ei ürita ta sind kellekski teiseks kujundada, vaid aitab sul tunda end tugevana ja enesekindlana ning parandab su enesehinnangut.

See tähendab, et oled üksinda hakkama saamiseks paremini ettevalmistunud kui kunagi varem. Muidugi võib see majanduslikult keerukam olla (või ka mitte). Ehk pead raskemat töökoormat kandma (või mitte). Kuid sa tuled sellega toime, sest oled enesekindel ja tunned end turvaliselt. Sa ei pea kartma, et käid majanduslikult, emotsionaalselt või mis tahes moel alla. Sinu emotsionaalne tasakaal ei sõltu sinu partnerist, sest ta on selgeks teinud, et sa oled tugev ja iseseisev inimene.

Ja see kõik tähendab, et sa ei vaja oma partnerit. Võiksid ühel päeval lihtsalt minema jalutada ja sinuga oleks kõik korras.Ssa ei vaja teda, et end hästi tunda, majanduslikult kindlustatud olla või sellepärast, et keegi teine ei armasta sind. Sellisteks asjadeks ei ole sul teda tarvis. 

Miks sa siis temaga koos oled? Sest sa tahad seda. See on kõik. Kas pole suurepärane? 

Sa ei pea selles suhtes olema, sa lihtsalt tahad seda.

 

Allikas: R. Templar ” Rules of love”

 

Triin Tisler