Suudlus – mitte ainult nauding!

Suudlus – mitte ainult nauding!

Teadlased on kindlaks teinud, et suudlemine pole ainult nauding, see avaldab organismile ka tervistavat mõju.  

Teadlased on kindlaks teinud, et suudlemine pole ainult nauding, see avaldab organismile ka tervistavat mõju.

Tõstab lugupidamist

Hea enesetunde tagamiseks ei ole midagi paremat kui kirglik suudlus. Kui suudled, tunned end õnnelikuna. Ja kui oled kord juba õnnelik, tunned end suurepäraselt!

Vähendab pingeid

Kirglik suudlemine on suurepärane lõdvestamismoodus. Kui suu on suudlemisasendis, siis inimene peaaegu et naeratab. Ning kuna emotsioonid ja kehakeel on omavahel tihedalt seotud, on pea võimatu üheaegselt naeratada ja pinget tunda. Samas muutub hingamine suudeldes sügavamaks ja silmad on kinni – nii teed sa ka siis, kui lõdvestud. See on suurepärane võimalus end muust maailmast eraldada.

Ennetab kortsude teket

Suudluse ajal on tegevuses 29 näolihast, mis aitavad toniseerida põskede ja lõuaaluseid muskleid ja hoiavad kortsud eemale!

Näitab tulevikku

Kui suudled meest esimest korda, annab see sulle suurepärase võimaluse uurida tema feromoone – keemilisi sõnumitoojaid ehk “erutuse kandjaid”, mis annavad märku seksuaalsest veetlusest.

Seksuaalterapeudid väidavad, et suudlemise käigus saab aimu sellest, kas teie vahel on keemiat või mitte. Kui sinu feromoonid tema omadega ei klapi, on vähetõenäoline, et sulle temaga suudelda meeldib ja sa selle mehega kokku sobid.

Hoiab hambad korras

Suudlemine on looduslik puhastusprotsess, stimuleerides süljevoolu ja puhastades hambaid. Teadlased on tõestanud, et suudlemine vähendab ka hammaste lagundamise ohtu.

Vähendab kehakaalu

Pika suudluse mõjul hakkab ainevahetus põletama suhkrut kiiremini kui tavaliselt. Põletatud kalorite rohkus sõltub loomulikult suudluse intensiivusest. Näiteks kiire suudlus põletab vaid paar kalorit, kuid kirglik suudlus lausa viis. Minut aega kestva suudlusega põletad 26 kalorit! 

Tõhus valuvaigisti

Suudlevate inimeste kehad toodavad narkootiliste omadustega aineid, mis on morfiinist 200 korda tõhusamad.

 

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid