SUURIM PÕHJUS, MIKS suhe puruneb ja armastus saab otsa

4 kommentaari
SUURIM PÕHJUS, MIKS suhe puruneb ja armastus saab otsa

Miks purunevad nii paljud suhted, kus alguses on kõik olnud lausa täiuslik ning kõrvalt vaadates võiks arvata, et need inimesed on teineteise jaoks kõrgemal tasandil kokku loodud? Teoorias on vastust anda lihtsam, kui seda reaalselt toimima panna, kuid tõepoolest vastus on olemas ja selleks on usalduse kuritarvitamine.

Miks purunevad nii paljud suhted, kus alguses on kõik olnud lausa täiuslik ning kõrvalt vaadates võiks arvata, et need inimesed on teineteise jaoks kõrgemal tasandil kokku loodud? Teoorias on vastust anda lihtsam kui seda reaalselt toimima panna, kuid vastus on tõepoolest olemas ja selleks on usalduse kuritarvitamine.

Tänapäeva ühiskonnas on sotsiaalmeedia võtnud üle olulise rolli inimeste omavahelises suhtlemises ning võimalusi uute tutvuste leidmiseks on tohutult palju. Päevas võib tuttavaks saada kasvõi saja uue inimesega ja seda isegi arvuti tagant lahkumata – veelgi enam. Tänu nutitelefoni ajastule on võimalik kasvõi poes kassajärjekorras uusi tutvusi sobitada.

Just sotsiaalmeedia on põhjuseks, miks paljudes suhetes usaldus kaob – enamik inimesi ei tunne ennast mugavalt teades, et teine osapool on iga päev sotsiaalmeedias ja suhtleb seal just nende inimestega, kellega ta tahab. See teadmine tekitab tihtipeale väikest hirmu alateadvuses, et äkki ta leiab kellegi parema või siis lihtsalt kellegi, kes talle paremini sobib. Siit saab alguse kahtlus ning see viib enamasti kontrollimiseni ja tekib vajadus oma kallima sotsiaalmeediakontodel silma peal hoida. Loomulikult ei meeldi aga mitte kellelegi see, kui tema järgi nii-öelda luuratakse – see tekitab tunde, et suhtes puudub usaldus ja lõpuks just täpselt nii juhtubki.

See on lumepalliefekt, mida tagasi keerata ei saa ning ainus lahendus, kuidas suhtes usaldust alles hoida, on teineteisega ausalt rääkimine. Rääkimine aitab teist osapoolt paremini mõista ning loob turvatunde, mis on usalduse vundament.

Suhte alustaladeks on austus ja usaldus teise osapoole vastu ning see nõuab aega ja vaeva – kui sa soovid, et sinu suhe jääks kestma, siis panusta sellesse ja räägi oma kallimaga alati, kui tunned, et sul on midagi südamel. Ära luura tema järgi, vaid ole aus ja räägi. Loomulikult peaks selline käitumine olema vastastikune.

Allikas: elitedaily