Tarmo räägib oma sõbranna loo: väikelinna tüdrukust rikka vanamehe armukeseks

47 kommentaari
Tarmo räägib oma sõbranna loo: väikelinna tüdrukust rikka vanamehe armukeseks

Väikelinna tüdruku suur unelm – rikas mees, palju pappi ja kallis auto. Kõik see sai teoks ühe mu kunagise väga hea sõbrannaga. Kuid rikka mehe asemel oli tal rikas armuke ja skandaaliga lahkuminek peigmehest, kellega koos oldud 7 aastat. 

Väikelinna tüdruku suur unelm – rikas mees, palju pappi ja kallis auto. Kõik see sai teoks ühe mu kunagise väga hea sõbrannaga. Kuid rikka mehe asemel oli tal rikas armuke ja skandaaliga lahkuminek peigmehest, kellega koos oldud 7 aastat. 

Vaatamata sellele, et mina olen poiss ja tema tüdruk, oli meie sõprus väga hea.  Rääkisime kõigest avameelselt ja veetsime koos palju aega. Pärast gümnaasiumi lõppu läksime kumbki oma teed, mina sõjaväkke, tema Tallinna õppima. Facebookis sai ikka vahepeal suheldud ja mulle tuli suure üllatusena, kui Helen teatas suurelt, et läks Kallest lahku. Tundsin huvi, kuidas Helen end tunneb pärast lahkuminekut ja sain enda suureks üllatuseks vastuseks, et ega tal kahju ei ole ja ta on üpris rõõmus. 

Kalle oli teda vist väga armastanud, sest tema jättis töö meie väikelinnas ja läks Heleniga Tallinna kaasa. Mõtlesin, et Kalle pidi ikka midagi väga halba tegema, kui Helen temast lahti ütles. Järgmine üllatus Heleni poolt oli siis, kui nägin sõjaväes Facebook´i vaadates tema staatust „Uues vanalinna korteris“, mõtlesin, et mingi nali või sai selle kelleltki tuttavalt hea hinnaga üürile. Ei olnud väga tahtmist telefonitsi midagi pärima hakata.

Otsustasin end sõjaväest vabaks võtta uusaastaks ja pärisin Helenilt, et kas me võiks veeta seda õhtut koos meie sõpradega. Olin nõus talle Tallinna autoga  järele minema või siis ise Tallinna jääma. Helen ühise peoga nõus ei olnud, ütles, et tal on uue kutiga plaanid tehtud. Vana-aasta õhtul kuulsin sõpradelt, mis tegelikult Heleni ja Kalle vahel oli juhtunud. Helen olevat lihtsalt ära pööranud ja öelnud, et tema sellist hädapätakat ei taha, kes alla 1000 euro palgapäeval saab. 

Tagatipuks ilmus Heleni Facebook´i 1. jaanuari lõunaks pilt soojal rannaliival ja asukohaks Hawaii. Naljatades mõtlesin, et nojah, Helen on isegi päris hea diili teinud. Aru pärides vastas hea lapsepõlvesõbranna, et kui ma sõjaväest tagasi tulen, siis selgitab ta kõike. Kevadel vabanesingi siis ja helistasin Helenile, et öelgu enda aadress, tulen talle Tallinna külla.  Aga tema ütles, et ta tuleb mulle ise järele ja näitab siis enda Tallinna elamist. No ega ta mulle vastuvaidlemise ruumi ei jätnud, aga ikkagi tundus väga kahtlane, kas uuel peiul siis tõesti nii palju pappi. 

Kahe päeva pärast tabas mind järgmine šokk, kui maja ette veeres vaikselt valge toonitud klaasidega ja suurte velgedega Porsche Cayenne. Ja üllatus-üllatus, roolis oli Helen, minu armas ja siiras sõbranna. Enam ta mulle siiras ei tundunud, loomulikult oli ta minu vastu lahke ja tore, aga hoiak oli hoopis teine. Ei jõudnud tema küljes olevat kulda ja karda kokku lugedagi. Mis oli saanud minu nunnust sõbrannast, kes ei hoolinud varem kunagi rahast ega materiaalsetest väärtustest, kuigi ise oli pärit jõukamast perest.

Küsisin, et kas ta enda vanemaid käis vaatamas, vaatas ta mind ükskõikse pilguga ja ütles, et nüüd on  tal enda elu ja tema kodu ei ole see väikelinna üks suuremaid maju, vaid uhke korter Tallinna vanalinnas. Varsti sain ka selgust, mis värk toimub. Jah, Heleni uus kutt polnudki kutt, vaid 57-aastane rikas ärikas. Ausalt öeldes olin üsna jahmunud, kui Helen rääkis, et ta on vanatoi armuke. Just nii ta ütles: „Vanatoi, peaasi, et raha pumpab, see on ainult seks!“ Ta vist nägi mu näost, et väga rõõmus ma selle üle ei olnud. Tasakaalukas ja viisakas nagu ma olen, ei öelnud ma selle peale midagi ega hakanud teda kritiseerima. Sõitsime Tallinna poole ja veendusin, et plikatirts on tõesti täiesti muutunud, rääkimata liiklusmanöövritest, kiiruseületamisest ja lugupidamatusest teiste liiklejate suhtes. Jah, ta pritsis teeserval kõndiva mehe täis ja ütles naerdes, et ega tema pole süüdi, et teine nii rott on ja jala peab käima. Ta tahtis toidupoest ka läbi käia ja Rocca al Mare parklas parkis ta ristipidi kahele parkimiskohale. Ütlesin: „Helen, mulle aitab su vastikust käitumisest ja su uus sina on üldse väga rõve kuju.“ Selle peale ütles tema, et tal ei ole minusugust sõpra vajagi ja sellest seltskonnast, kus tema ringi käib, võin mina ainult märgi unenägusid näha. Tõesti, ta on jäänud mitu korda seltskonnapidudel kaamera ette. 

Nüüdseks pole ma Heleniga suhelnud üle aasta, on ainult kuulda olnud, et tema rahamasin vahetas ta uue vastu välja. Loodan, et kui Helen kunagi minuga kontakti peaks võtma, on ta see sama Helen, kes paar aastat tagasi. 

 

Buduaarile Tarmolt

 

PS! Kui sa oskad hästi kirjutada ning sul on rääkida oma õpetlik või huvitav lugu, siis saada see aadressile info@buduaar.ee Iga avaldatud loo eest honorar 10 eurot.