TEADLASED AVASTASID, millises suhtes jääb kirg püsima

TEADLASED AVASTASID, millises suhtes jääb kirg püsima

Suhte alguses on kõik alati ilus ning isegi teise osapoole väikesed kiiksud ei häiri, vaid tunduvad lausa armastusväärsetena, ent paraku ajaga see kõik muutub. Kui esmane kirg kaob ja saabub tavaline argipäev, tuleb õppida oma suhet hoidma ning siinkohal on teadlased aga teinud põneva avastuse – suhtes on võimalik kirge säilitada.

Suhte alguses on kõik alati ilus ning isegi teise osapoole väikesed kiiksud ei häiri, vaid tunduvad lausa armastusväärsetena, ent paraku ajaga see kõik muutub. Kui esmane kirg kaob ja saabub tavaline argipäev, tuleb õppida oma suhet hoidma ning siinkohal on teadlased teinud põneva avastuse – suhtes on võimalik kirge säilitada.

Teadlased avaldasid ajakirjas Journal of Personality and Social Psychology oma uurimuse tulemused, millest selgub, et paarid, kes oskavad teineteisele tähelepanu pöörata igas eluvaldkonnas, naudivad ka kirglikumat seksi ning üleüldises plaanis on nende suhtes rohkem kirge ja emotsioone. Inimesed muutuvad ajaga ning selleks et kaks inimest ei kasvaks lahku, vaid areneksid koos ja täiustaksid teineteist, tuleb olla aus ja tähelepanelik. 

Iseenesest on see üsnagi loogiline – me kõik vajame tähelepanu ja seda, et keegi meid kuulaks ning kui oma kallimalt seda tähelepanu ühel hetkel enam ei saa, siis tekib vajadus seda mujalt otsida, sest oma vajaduste allasurumine ei ole sugugi tervislik. Teisalt tekitab tähelepanu mittesaamine tunde, justkui sa ei ole selle inimese jaoks enam oluline ja ka see lõhub suhet alateadlikult ning jahutab kirge.

Kokkuvõte: kirg jääb püsima suhtes, kus kaks inimest pööravad teineteisele alati tähelepanu ja oskavad ennast väljendada nii, et mõlemad osapooled tunnetavad, et nad on vajalikud ja et neist hoolitakse – see omakorda kütab kirge.

Allikas: sciencedaily