Teadlased: mehed, kes teenivad naistest vähem, kipuvad petma!

Teadlased: mehed, kes teenivad naistest vähem, kipuvad petma!

Värske uuringu kohaselt kipuvad need mehed, kes naistest vähem teenivad, rohkem petma.

Värske uuringu kohaselt kipuvad need mehed, kes naistest vähem teenivad, rohkem petma.

Cornelli ülikooli sotsioloogia kraadiõppuri Christin Munschi sõnul pole petmise põhjuseks mitte raha, vaid eneseuhkuse kadumine, vahendab news.cornell.edu.

“Igasugune identiteet on meile nii oluline ja kui me tunneme, et miski ohustab seda, teeme me kõik selleks, et seda taastada. Naisest vähem teenimine võib ohustada mehe eneseuhkust,” rääkis Munschi.

Kui mees on rahaliselt täielikult sõltuv oma naisest, petab ta teda seitse korda suurema tõenäosusega, võrreldes nende meestega, kes teenisid umbes sama palju, kui nende abikaasad või elukaaslased.

Uuringust selgus, et kõige väiksema tõenäosusega petab mees oma naist siis, kui naise sissetulek moodustab umbes 75% mehe omast.

Lisaks selgus uuringust, et petma kipuvad ka need mehed, kes teenivad oma naisest märgatavalt rohkem. Munschi sõnul võib sellist käitumist seletada sellega, et jõukatel meestel on petmiseks rohkem võimalusi – palju raha, pikad reisid ja tööpäevad.

Naiste puhul on seos aga täpselt vastupidine: rahaliselt oma meestest täielikult sõltuvad naised petsid meest kõige väiksema tõenäosusega. Teadlaste arvates pole mehest vähem teenimine naise enesehinnangule alandav. Samuti ei julge naised riskida petmisega, sest võivad kaotada oma senise “hea elu”.

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid