TEADLASED PALJASTASID 3 suurimat intiimelu tapjat

Mitmed uuringud kinnitavad, et seks on tervisele kasulik - aktiivne sekselu parandab enesetunnet, tugevdab immuunsüsteemi ning aitab ka tõhusat kaloreid põletada. Paraku võivad teatud asjaolud aga intiimelule hävitavalt mõjuda ning kokkuvõttes kannatab ka suhe.


Mitmed uuringud kinnitavad, et seks on tervisele kasulik – aktiivne sekselu parandab enesetunnet, tugevdab immuunsüsteemi ning aitab ka tõhusalt kaloreid põletada. Paraku võivad teatud asjaolud aga intiimelule hävitavalt mõjuda ning kokkuvõttes kannatab ka suhe.

Allpool on välja toodud kolm suurimat seksi vaenlast, mis vähendavad seksiisu:

1. Stress

Kui inimesel tekib stress, tähendab see, et kortisooli ehk stressihormooni tootmine kehas on tõusnud, sest just kortisool aitab stressitaset reguleerida. Paraku põhjustab kortisooli tõus libiido langust.

2. Vale toitumine

Kiirtoit on raskesti seeditav ning võib pikas perspektiivis tuua kaasa mitmeid tervisehäireid, mis omakorda pärsivad seksiisu. Liiga rasvased ja ebatervislikud toidud võivad halvendada ka verevarustust organismis ja antud asjaolu mõjub seksuaalsusele samuti halvasti.

3. Unepuudus

Unepuudus hävitab seksiisu ning toob kaasa ka stressi ja vajaduse kiirtoidu järele, mis tähendab, et tegu on kõige hullema seksi vaenlasega üldse. Just unepuuduse tulemusena langeb inimene stressi ning tekib vajadus ebatervisliku toidu järele.

Allikas: Health