Teemad, mida käsitleda enne abielu!

14 kommentaari
Teemad, mida käsitleda enne abielu!

Unistad valgest pruutkleidist ja abieluettepanekust? Kuid kas sa oled temaga rääkinud lastesaamisest? Kas sa tead, kuidas ta rahaga ümber käib? Oled talle mainunud, et lähima viie aasta jooksul ei soovi sa lapsi saada? Abielu on suur samm, sellepärast peaksid mõned asjad olema enne läbi arutatud, enne kui “Jah” sõna ütlema tormate.  

Unistad valgest pruutkleidist ja abieluettepanekust? Kuid kas sa oled temaga rääkinud lastesaamisest? Kas sa tead, kuidas ta rahaga ümber käib? Oled talle maininud, et lähima viie aasta jooksul ei soovi sa lapsi saada? Abielu on suur samm, sellepärast peaksid mõned asjad olema enne läbi arutatud, kui “Jah” sõna ütlema tormate.


1. Lapsed. Abielu – see tähendab klassikalises mõttes pere loomist. Isegi kui mõiste “perekond” sinu jaoks lapsi ei tähenda, on oluline teada, kas sinu kallim jagab sinu arvamust. Enne altari ette sammumist on vaja teada, kas soovite lapsi, kui palju ja millal ning vaadata, kas teie plaanid ühtivad. Ära kindlasti sukeldu abiellu lootuses, et suudad ta ümber veenda. 

2. Raha.  Et elada, on vaja raha. Enne abiellu astumist on vaja olla kindel, et te mõlemad oskate rahaga vastutustundlikult ümber käia. Lisaks tasub mõelda asjadele nagu ühise pangakonto loomine või kelle rahast igakuiselt säästma hakatakse.

3. Perekond. Kas oled juba tema perega kohtunud? Kas te saate hästi läbi? On naeruväärne arvata, et vanemad teie ellu ei sekku. Seepärast on oluline juba alguses paika panna piirid.

4. Eesmärgid. Kas ta teab, millised on sinu tulevikuplaanid? Ja kas sa tead, millisena näeb tema oma tulevikku? Kui oled veendunud, et pühendad end järgmised viis aastat tööle, et karjääri teha, siis tema peaks sellest teadma. Samuti oleks sul hea teada, kui ta kavatseb mõne aja pärast oma praeguse töökohaga lõpparve teha.

5. Kus te elama hakkate? Kui teil on juba ühine kodu, teeb see asja lihtsamaks, kuid siis tasuks mõelda sellele, kauaks sinna elama kavatsete jääda või millal tasuks oma maja peale mõtlema hakata?

6. Religioon. Üks olulisemaid teemasid, mida enne abielu käsitleda. Kui teie uskumused üksteisest erinevad, mõelge sellele, kuidas erinevaid religioosseid tähtpäevi peaksite ning kuidas religioossete erinevustega toime tulete.

7. Eelnevad suhted. See võib olla küll veidi ebamugav, kuid  ka seda tuleks enne suurpäeva teha.

8. Saladused. Ka saladustest, mis võivad sinu abielu varjutama hakata, on parem lahti saada nüüd. Kui sul on kahtlus, et sinu eksmees võib levitada sinu alastipilte või sul oli töökoht, mille üle sa uhkust ei tundnud, siis räägi sellest oma kallimale nüüd. Alati on parem alustada puhtalt lehelt, kui elada pidevas hirmus, et midagi võib välja tulla.

9. Väärtused. Igaüks meist jagab oma väärtusi. Kuid milliseid asju peab tema tähtsaks ja milliseid sina? Nii saate luua üheskoos oma pereväärtused.

10. Koristustööd. Seda teemat sa ilmselt siit nimekirjast leida ei lootnud, kuid ka see on punkt, mille peaksite enne altari ette sammumist läbi arutama. Arutage, kes võiks olla millise kodutöö eest vastutav, siis on kõigile selge, kelle süü on see, kui prügikott on välja viimata või tualett on umbes.

11. Vanemaks olemine. Kui olete otsustanud lapsevanemateks saada, siis võiks kohe ka mõelda sellele, millised lapsevanemad te olla sooviksite. Ja kas teie nägemus kasvatusmeetoditest ühtib?

12. Kuidas tülitsete. Kuidas kavatsete lahendada oma erimeelsused, ilma et asjad inetuks kisuksid. Millised teemad tekitavad alati riidu, milliseid tasuks üldse vältida?

13. Andestus. Kas tead, mida sinu kallim ei oleks nõus sulle iial andestama? Ja mida sina talle ei suudaks andeks anda? 

14. Usaldus. Kas te usaldate üksteist? Mida peaks tegema, et usaldus kaoks? Kuidas usaldust tagasi võita?

15. Armukadedus. Armukadedus on paljudes suhetes proovikiviks. Kui oled armukade kaaslane, siis anna talle sellest kohe teada. Räägi, mis muudab sind armukadedaks ning kuidas sellest hoiduda.

 

allikas: allwomenstalk.com

Triin Tisler

Sarnased artiklid