Reklaam sulgub sekundi pärast

TERAPEUT LAURA VALK: ma ei kujuta ette, et ma sellise mehe sokke peseks ja temaga öösiti seksiks

Buduaar

Laura Valk
Laura Valk — FOTO: Krõõt Tarkmeel

Terapeut Laura Valk jagab oma mõtteid Buduaari lugejatega:

Mees ütleb, et mina ise tahtsin lapsi, siis olgugi ma nendega 24/7. Ma ei ole kolm aastat kusagil käinud ja oma aega veetnud. Kuidas seda lahendada?

Pean tõdema – halb olukord. Mitte ainult, sest kodus on vastutus totaalselt paigast, aga ka sellepärast, et laste isa valik on mööda läinud. Mitte mehe valik, aga just laste isa valik. Tema kaitseks ütlen, et ta ilmselt ütles päris ausalt enne laste saamist, et ta neid ei taha või sellest ei hooli. Kui siiski lapsed saada mehega, kes neid ei taha, ongi vaja arvestada, et kas mees ei osale kasvatamises üldse ja läheb minema või osaleb minimaalselt. Ehk vastutus laste eest lasub naise õlul. Kas see on õiglane? Ei. Kas seda oleks saanud vältida? Jah. 

Samas tehakse lapsi kahekesi ja seal on küll mõlemal võrdne vastutus. Olukord, mida hiljem muuta ei saa. Saab muuta enda standardeid, sest ma ei kujuta ette, et ma sellise mehe sokke peseks, talle süüa teeks ja temaga öösiti seksiks. Minu jaoks ei ole lihtsalt atraktiivne kaaslane, kes minusse ja pereellu nii lapsikult suhtub. Saab paluda sõbrannasid või pereliikmeid, et endale siiski oma aega saada. Oma vajaduste täitmine on iga inimese enda vastutus ja abikäsi leidub ka mujal. 

Loe kõiki põnevaid Laura vastuseid Buduaari värskest ajakirjast, mille leiad müügilettidelt alates 10. märtsist.