TÕDE PALJASTATUD: MIKS MEHED ilusatele naistele alati järele vaatavad?

Mehed armastavad silmadega ja nähes tänaval kõndimas kaunist naist, ei suuda nad end kontrollida ning vaatavad naisele järgi isegi siis, kui oma naine on kõrval. Nad ei saa sinna midagi parata ja siinkohal ei tasu mehi ka süüdistada - vaatamine ei ole karistatav. Kuid miks mehed ilusat naist nähes nii reageerivad?

Mehed armastavad silmadega ja nähes tänaval kõndimas kaunist naist, ei suuda nad end kontrollida ning vaatavad naisele järele isegi siis, kui oma naine on kõrval. Nad ei saa sinna midagi parata ja siinkohal ei tasu mehi ka süüdistada – vaatamine ei ole karistatav. Kuid miks mehed ilusat naist nähes nii reageerivad?

Psühholoogide sõnul on testosteroon see, mis mehi mõjutab. Nimelt tõstab see hormoon meeste libiidot ja mõjutab ka nende ajutegevust ning reageerimiskiirust. Mehed ei oska tõepoolest ennast nendel hetkedel kontrollida, kui ilus naine silmapiirile satub. Nimelt mõjutab testosteroon mehe aju impulsikeskust ja ilus naine mõjub talle justkui magnet. 

Muretsema siinkohal aga ei pea, sest enamasti unustab mees nähtud naise kohe, kui on temast möödunud. Suhe seetõttu ohtu ei satu, küll aga võib probleem tekkida siis, kui sa ise sellest tüli tekitad – mees ei tunne end süüdi selles, kui ta ilusat naist korraks vaatab ja seega on üsnagi mõttetu teda selles ka süüdistama hakata. Liigne armukadedus mõjub suhtele väga laastavalt ja võib mehe teise naise juurde ajada.

Ilus naine tõmbab tähelepanu ja see on loomulik.

Allikas: elle.com