TUGEVA JA PÜSIVA suhte 3 saladust

TUGEVA JA PÜSIVA suhte 3 saladust

Miks purunevad suhted ja miks saab armastus otsa? Miks kasvavad inimesed, kes alguses teineteisesse kõrvuni armunud olid, lahku? Nendele küsimustele vastust leida on raske, ent enamus meist on sellele mõelnud. Mitte ükski suhe ei ole kaitstud purunemise eest, kuid on olemas tõed, mis aitavad suhet tugevamaks ja kirglikumaks muuta.

Miks purunevad suhted ja miks saab armastus otsa? Miks kasvavad inimesed, kes alguses teineteisesse kõrvuni armunud olid, lahku? Nendele küsimustele vastust leida on raske, ent enamik meist on sellele mõelnud. Mitte ükski suhe ei ole kaitstud purunemise eest, kuid on olemas tõed, mis aitavad suhet tugevamaks ja kirglikumaks muuta.

Kui esimene armumine on möödas ja koos on elatud pikemat aega, tekib suhtesse rutiin, mis ei ole üldse halb, kuid tänu sellele rutiinile kipub suhtest ka kirg kaduma. Te harjute teineteisega ära ning pingutate vähem, kuigi tegelikult tuleks suhte nimel teatud määral kogu aeg vaeva näha. Mitte ühtegi asja, veel vähem inimest, ei tohiks iseenesestmõistetavalt võtta.

Allpool on välja toodud 3 olulist punkti, mida tasuks kindlasti meeles pidada ja järgida. Just nende abil on võimalik oma suhet hoida ja kaitsta.

1. Ära jäta oma välimust unarusse

Võiks ju arvata, et kui suhtes on armastus ja teil on juba lapsed, siis välimus ei ole enam nii oluline, kuid tegelikult on välimus alati väga oluline. Oma välimuse eest tuleb hoolt kanda. See on asi, mis peaks olema iseenesestmõistetav ja see kehtib nii mehe kui ka naise puhul. Hoolitsetud välimus näitab, et sind ennast huvitab, milline sa välja näed ja sa austad teisi enda ümber. Kui sa oled kaalust juurde võtnud, sinu soeng vajaks muudatust, näonahk värskenduskuuri, siis ära jäta neid asju tegemata. Isegi kui mees ütleb, et ta armastab sind sellisena, nagu sa oled, peaksid sa iseenda eest hoolt kandma. Austusest iseenda vastu ei tohi oma välimust käest lasta. Väga palju on paare, kus üheks lahkumineku põhjuseks on see, et üks osapool on ennast käest lasknud.

2. Ära jäta oma elukaaslast tähelepanuta

Mehed ja naised mõlemad vajavad tähelepanu, kiitust ja tunnustust. Häid sõnu, kallistust ja tunnet, et sind vajatakse ja et sa ei ole üksi. On olemas selline ütlus: pigem elada üksi, kui olla suhtes, kus sa tunned end üksikuna. 

Kui suhe on kestnud aastaid, teil on laps või lapsed, siis on väga lihtne unustada ära see lihtne asi – oma kallimale tähelepanu pööramine. Ära võta seda inimest iseenesestmõistetavalt! Iga päev peab oma kallima jaoks olemas olema ja muidugi kehtib see ka mehe puhul. Te olete liit, mis püsib tugev, kui te hoiate kokku, armastate teineteist ja austate teineteist. Ütle oma kallimale, et sa armastad teda – ütle seda iga päev. Selline suhtumine, et ta teab niikuinii, et ma teda armastan, mis ma seda ikka korrutan, suhtele head ei tee. 

3. Ära jäta oma suhet unarusse

Lisage oma suhtele vürtsi, tehes asju, mis teile mõlemale huvi pakuvad. Leidke ühiseid väljakutseid, käige puhkamas ja mis veel – korraldage kohtinguõhtuid. See, et te elate koos, ei tähenda, et te enam kohtingutel käia ei võiks! Kord nädalas võiks leida aega, et minna kahekesi välja ja pühenduda teineteisele, mitte perepobleemidele. Hoidke suhtes romantika alles, tehke teineteisele armsaid üllatusi. Külastage uusi restorane, jagage oma mõtteid ja emotsioone. 

Armastus on imeline asi ja seda tuleb hoida ning toita, sest muidu see hääbub. Lahutusi ja õnnetuid inimesi oleks palju vähem, kui inimesed teineteisele rohkem aega pühendaksid ja hingega suhtes oleksid.

 

Karin Karu