ÜKS FAKTOR, mis võib petmist ette ennustada

ÜKS FAKTOR, mis võib petmist ette ennustada

USAs, Texase ülikoolis läbiviidud uuringu tulemusena selgus, et truudusetus võib olla päritav! Kui sinu vanematel on olnud kõrvalsuhteid, siis on tõenäosus, et ka sina oma kallimat petad, suurem. Lisaks mängib siinkohal olulist rolli ka kasvatus ja põhimõtted, mis sa oma vanematelt kaasa oled saanud!

USAs, Texase ülikoolis läbi viidud uuringu tulemusena selgus, et truudusetus võib olla päritav! Kui sinu vanematel on olnud kõrvalsuhteid, siis on tõenäosus, et ka sina oma kallimat petad, suurem. Lisaks mängib siinkohal olulist rolli ka kasvatus ja põhimõtted, mis sa oma vanematelt kaasa oled saanud!

Uuringust tuli välja, et neil, kes tulevad nii-öelda katkistest perekondadest, on ka endal truudusetusega probleeme ja nad ei suuda või isegi ei julge iseennast täielikult ühele inimesele pühendada. See, millises keskkonnas ja milliste tõekspidamiste najal me üles kasvame, mängib edasises elus suurt rolli ja isegi kui sa ei taha seda endale tunnistada, siis paraku mõjutab sinu alateadvust lapsepõlves toimunu väga suurel määral.

Uuringu autor dr Dana Weiser tõdeb, et vanemate eeskuju aitab kujundada sinu enda ootusi armusuhetes ja kui sa pärined tervest ja õnnelikust perest, siis suure tõenäosusega ei hakka ka sina oma kallimat petma. Lisaks võib truudusetust ennustada ka see, kui rahul sa oma suhtega oled ja milline on sinu iseloom. 

Dr Weiser tõi näiteks selle, et kui sinu isa on olnud truudusetu, siis võib lapsele jääda mulje, et monogaamia on ebarealistlik või lausa võimatu suhtevorm. Oluline on endale teadvustada, kuidas sa petmisesse suhtud ja vajadusel tuleks seda suhtumist muuta – kui sa oled pärit katkisest perekonnast, siis see ei anna tegelikult õigust petta.

Me kõik väärime õnnelikku ja täisväärtuslikku suhet ja see on võimalik vaid siis, kui sa ise seda tahad ja oled nõus selle nimel pingutama.

Allikas: womenshealthmag.com