Üllata kallimat! Kuidas tänapäeval täiuslikku armastuskirja kirjutada?

Üllata kallimat! Kuidas tänapäeval täiuslikku armastuskirja kirjutada?

Armastuskirja saatmine tundub justkui mingi vanaaegne komme, mis on aja möödudes peaaegu täielikult unustusse vajunud. Aga miks mitte haarata pastaka ning paberi järele ning kirjutada oma kallimal üks tõeliselt liigutav kiri? Kuidas seda teha nii, et žest talle ka meelde jääks? Järgnevad 15 nippi aitavad sind! 

Armastuskirja saatmine tundub justkui mingi vanaaegne komme, mis on aja möödudes peaaegu täielikult unustusse vajunud. Aga miks mitte haarata pastaka ning paberi järele ning kirjutada oma kallimale üks tõeliselt liigutav kiri? Kuidas seda teha nii, et žest talle ka meelde jääks? Järgnevad 15 nippi aitavad sind! 

1. Kes ütles, et armastuskiri on vanamoodne? Inimestele meeldib teada, kui armastatud nad on. Iha selle teadmise järele on ajatu. Armastuskiri on miski, mis jääb ja mille saamist mäletatakse. 

2. Alusta kellestki teisest. Armastuskirja saajaks ei pea ilmtingimata sinu kallim olema. Alusta heast sõbrast või oma lapsest. 

3. Võta seda kui lihtsalt kirja. Ära pinguta üle ega mõtle liiga palju sellele, milline üks õige armastuskiri olema peaks. Mis võiks valesti minna? 

4. Kui sa ei tea, millest alustada, tee ajajoon. Lahterda suhe enda jaoks ajaliselt: minevik, olevik ja tulevik. Minevik: kirjuta sellest, kuidas te kohtusite või hetkest, kui taipasid, et oled temasse armunud. Olevik: mõtle, mida see inimene sinu ellu toob. Pööra erilist tähelepanu pisidetailidele (milline ta kohvi juues välja näeb või kuidas ta teatud olukordadele reageerib). Tulevik: räägi asjadest, mida sa ootad. Asjadest, mida loodad temaga koos ette võtta, ühistest unistustest. 

5. Tee mustand. Pane kõik oma mõtted enda jaoks paberile – nii saad need hiljem selge pilguga üle vaadata ja vajalikud korrektuurid teha. 

6. Kiri peab olema väga personaalne ja väga detailne. Pisidetailide mainimine paneb kirja saaja end väga eriliselt tundma. See näitab, et oled tema suhtes tõeliselt tähelepanelik. 

7. Kui sõnad saavad otsa, kasuta tsitaate. Kui sa ei oska ennast ja oma mõtteid selgelt väljendada või tunned ebakindlust, siis võib ka natuke petta ja kirja mõned tsitaadid kaasata. Kuid vali hoolikalt! 

8. Kirja pikkus pole oluline. Ära püüa kirja liiga pikaks venitada. Kirjuta, mida soovid öelda. Pole vahet, kas see mahub poolele või kolmele leheküljele. 

9. Sa kirjutad talle, mitte endale. Ära püüa kirjutada sellist kirja, mida ise saada sooviksid. Keskendu kirja saajale. 

10. Kirja välimus pole oluline. Sa ei pea kasutama eriti kallist ja uhket paberit. Kui sul on kohutav käekiri, siis püüa lihtsalt loetavalt kirjutada.  

11. Sea kirja sõnum esikohale. See, mida öelda soovid, on kõige olulisem. Kui tahad, siis võid vabalt ka midagi teksti juurde joonistada. Või kõrvale. Või alla. 

12. Armastuskiri pole häbiasi. Kui tunned, et sooviksid armastuskirja saada, siis ütle seda oma partnerile. Tee ettepanek, et kirjutaksite teineteisele, paneksite tunded paberile. 

13. Kättetoimetamine. Kui oled häbelik, siis võid kirja kuskile nähtavale kohale kallimale leidmiseks jätta. Või siis soovid kirjaga koos ka mõne kingituse üle anda? Variante on palju! 

14. Armastuskiri kui traditsioon. Vastastikune armastuskirjade kirjutamine on väga tähendusrikas ja ei maksa mitte sentigi. Muutke see armsaks traditsiooniks! 

15. Ära karda end avada. Parimad armastuskirjad on tasakaalukalt kirjutatud. Pool kirjast on viisakas ja pool tsenseerimata. Kui tunned end kirjutades haavatavana, siis tea, et oled täpselt õigel teel. 

 

buzzfeed.com