UURING PALJASTAS: mehed ei tea, kus naise tupp asub?

UURING PALJASTAS: mehed ei tea, kus naise tupp asub?

Briti günekoloogilise tervise organisatsioon The Eve Appeal viis hiljuti seksuaalteemadel läbi uuringu, kus osales 2000 täiskasvanut. Tulemustest selgus, et lausa 50 protsenti meestest ei teadnud joonisel, kus asub naise tupp. Veelgi üllatavam oli aga asjaolu, et ka 44 protsenti naistest ei teadnud seda, kirjutab Health.com. 

Tulemustest selgus, et enam kui pooled mehed tunnevad end ebamugavalt, kui peavad naisega günekoloogilisi probleeme arutama. 17 protsenti meestest arvas, et tegu on naiste probleemiga ja nad ei peagi sellest teemast midagi teadma. Terviseorganisatsiooni sõnul peaksid mehed oma tabuteemadest üle saama, sest ka nemad peaksid märkama muudatusi naiste kubemepiirkonnas. Seeläbi võivad mehed aidata aegsasti tuvastada näiteks erinevate kasvajate sümptomeid. 

Vaid 20 protsenti uuringus osalenud meestest ütles, et julgeksid naisele mainida, kui tema tupp kuidagi muutunud on. Seejärel paluti meestel anatoomilisel joonisel näidata, kus naise tupp üldse asub. Tulemused olid üllatavad – lausa 50 protsenti meestest ei osanud õiget kohta näidata ning 61 protsenti ei leinud üles ka vulvat ehk häbet. 

Veelgi jahmatavam oli aga see, et ka 44 protsenti naistest ei teadnud, kus täpselt nende tupp asub. Lisaks sõnas viiendik naistest, et kui nad peaksid märkama ebanormaalset verejooksu, siis ei pöörduks nad arsti poole. Selliselt käitudes riskivad naised aga oma tervisega, sest verejooks võib viidata näiteks kasvajale.