UURING SELGITAS: millal naised ja mehed petavad?

Lisa kommentaar
UURING SELGITAS: millal naised ja mehed petavad?

Hiljutise uuringu kohaselt petavad naised enamasti siis, kui nad on olnud suhtes kuus kuni kümme aastat. Mehed jällegi langevad ahvatluste küüsi hiljem – keskmiselt petavad mehed pärast 11 ühiselt veedetud aastat.

Ärge, mehed, siiski veel uhkeks minge: samast uuringust selgus, et mehed petavad palju suurema tõenäosusega kui naised. 

Teadusliku ajakirja The Journal of Sex Research uuuringus osales 423 inimest. Teadlased selgitasid välja katsealuste suhtumist petmisesse erinevate küsitluste abil. Lisaks sellele, et teadlased selgitasid välja, millal mehed ja naised kõige tõenäolisemalt petavad, uurisid nad ka asjaolu, miks inimesed oma kaaslast ei peta. Selgus, et kõige tähtsam polnud sugugi armastus.

Hirm üksi jääda ja soov järgida moraalseid norme osutusid palju tähtsamaks põhjuseks kui partneri tunded, miks petmisest keelduti. Uuring viidi aga läbi Ameerika Ühendriikides, seega võib olla, et eestlaste arusaam ei kattu täielikult ameeriklaste omaga.

Tulenegu petmine siis millest tahes ja juhtugu ükskõik millal suhte staadiumis, teeb see ühtmoodi haiget ikkagi. Samamoodi on emotsioonid kõige tugevamad siis, kui petmisest on alles äsja teada saadud. 

 

allikas: Iltalehti

Sarnased artiklid