Kui töökaaslane osutub psühhoterroristiks

Töötingimused on  olulisemad, kui inimesed endale vahel teadvustavad. Veedame tööl suure osa ajast ja see jätab meisse oma jäljed. Kui on tegu töökohaga, mis nõuab pidevat koosolemist teiste inimestega, meeskonnatööd ja suuremaid intellektuaalseid väljakutseid…

Kadi Jüriado
kadi@buduaar.ee


Töötingimused on  olulisemad, kui inimesed endale vahel teadvustavad. Veedame tööl suure osa ajast ja see jätab meisse oma jäljed. Kui on tegu töökohaga, mis nõuab pidevat koosolemist teiste inimestega, meeskonnatööd ja suuremaid intellektuaalseid väljakutseid, on  head inimestevahelised suhted ja motiveeriv õhkkond ülioluline.


Paraku võivad inimestevahelised suhted olla päris sageli kummalised ning mõnede isikute käitumine võib halvata kogu kollektiivi tööd. Lapsepõlvest pärinevad alaväärsuskompleksid või halvad iseloomujooned panevad teatud inimesed oma töökaaslastega käituma  ebaviisakalt ja isegi pahatahtlikult.


Maret (29) töötab telekommunikatsiooniettevõttes, kus ta allub oma otsesele ülemusele, osakonna juhatajale. Ettevõte on suur, üle 100 töötajaga ning Mareti tööpäevad kestavad 10 tundi. Paraku soovib Maret töökohta vahetada. Põhjuseks ei ole väike palk, halvad töötingimused, tema iseloomule mittesobiv töö, vaid hoopiski ebameeldiv suhe ülemusega. Maret on  kaunis ja intelligentne naisterahvas, kes oma ilu  sugugi demonstreerida ei taha. Ta teab  hästi  iluga kaasaskäivaid ohte – pidevalt ligitikkuvaid mehi ja muud säärast.


â