9 nippi, kuidas suhe toimima panna

Enese arendamine, ühiselt rahaasjade hoidmine ning kähkukad on kooselu toimimise kohapealt olulised punktid. Ajakiri Marie Claire toob välja 9 nippi, kuidas armuelu tänapäeva maailmas toimima panna.

Enesearendamine, ühiselt rahaasjade hoidmine ning kähkukad on kooselu toimimise kohapealt olulised punktid. Ajakiri Marie Claire toob välja 9 nippi, kuidas armuelu tänapäeva maailmas toimima panna.

Aseta ennast esikohale

Inimestel, kes leiavad aega enesearendamiseks, on kooselu õnnelikum kui neil, kes asetavad esikohale alati partneri soovid.

”Kui arendad oma huviobjekti, on Sul ka oma kaaslasele rohkem õpetada,” sõnab doktor Gary Lewandowski. ”Teie omavaheline side tugevneb, sest lisad suhtesse uusi tasemeid ja sügavust.”

Harrasta kähkukaid

Kähkukas võib mõjuda ebaromantiliselt, kuid väikesed kirepahvakud vabastavad kehas dopamiini ja oksütotsiini, mis käivitavad armastusetunded.

”Kui tegeled regulaarselt seksiga ja toidad neid neurokemikaale, ei pea seks igakord imeline olema,” ütleb seksiterapeut Ian Kerner.

Mine vihasena voodisse

California ülikoolis tehtud uuringu kohaselt leiavad inimesed sageli oma probleemidele lahenduse REM-unefaasi ajal.

”Magamise ajal värskendab aju vanu mälestusi, kombineerib neid ja annab ideid uute lahenduste jaoks,” ütleb uuringu teinud dr. Sara Mednick.

Austa suhte privaatsust

Partneri sõimamine või näiteks sotsiaalses meedias liiga intiimsete piltide avaldamine paneb ka teised end ebamugavalt tundma.

”Kui paar tundub olevat esiletükkivalt õnnelik, võivad nad proovida sedasi oma ebakindlust peita,” sõnab kirjanik/doktor Bethany Marshall. ”Või on nende käitumine passiivne-agressiivne. Oma mure sotsiaalsesse meediasse ülesriputamine on tunduvalt lihtsam kui selle otse käsitlemine.”

Väldi ”mürgiseid” sõpru

Tuttava paari pidev riidlemine võib tunduda küll tühisena, kuid Browni ülikooli uuringu kohaselt võivad lahkuminekud tutvusringkonnas suurendada võimalust, et ka teiste paaride suhted purunevad. Kui töökaaslane, lähedane sõber või õde/vend läheb oma kallimast lahku, on 33protsendiline tõenäosus, et sama juhtub ka Sinuga.

Lõdvestu pärast tööd

”Pidev tööle mõtlemine, kus kodu ja kontorit ei suuda enam eristada, lisab stressi ka suhtele,” ütleb kirjanik Scott Haltzman.

Sea siis töötegemisele piirid ja lõdvestu pärast tööpäeva koos kallimaga.

Palka abiline

Koristamine on vajalik tegevus igas majapidamises, kuid saa aru sellest: mehed teevad vähem kodutöid kui naised. Sotsioloogid arvavad, et abielus on sotsiaalsed standardid rohkem määratletud. Kui mustad nõud tekitavad pingeid, pane sukasäärde natukene rohkem raha ja palka endale abiline. Nii jääb ka Sinul rohkem aega üle, et teha midagi toredamat.

Sõlmi abieluleping

”See on tagavaraplaan, mis annab kaitset juhul, kui abielu puruneb,” selgitab lahutusadvokaat Peter Morris. ”Abielulepingud toimivad arutelu algatajana. Millist elustiili Sa soovid, mitu last ja mis on Sinu peamised väärtushinnangud.”

Räägi rahast

Paarid lähevad harva lahku sellepärast, et raha ei ole, vaid pigem on põhjuseks asjaolu, et nad ei jõua omavahel kokkuleppele, kuidas raha peaks kasutama. Kas panete raha ühisele arvele või hoiate selle eraldi? Kas teate, kui palju raha on teisel mingil ajahetkel?

”Finantsseisust rääkimine on eluliselt tähtis,” rõhutab investeerimisnõustaja Manisha Thakor.


Anneli Allikas-Parv