Arene paremaks suudlejaks

35 kommentaari
Arene paremaks suudlejaks

Suudlemine on oluline osa eelmängust. Osa leiab, et see on isegi intiimsem tegevus kui seks. Suudlus on arutelu kahe keha vahel; kõige tundlikum viis väljendada oma tundeid kehakontakti kaudu. Ka suudlemises võib areneda. Oluline on leida ühine tehnika, kirjutab Rakkaudeksi.

Suudlemine on oluline osa eelmängust. Osa leiab, et see on isegi intiimsem tegevus kui seks. Suudlus on arutelu kahe keha vahel; kõige tundlikum viis väljendada oma tundeid kehakontakti kaudu. Ka suudlemises võib areneda. Oluline on leida ühine tehnika, kirjutab Rakkaudeksi.

Suudlemine võib olla intiimsem ja lähendavam kogemus kui suguühe. Huultenahk on õrn ja need on täis närvirakke. Eelmängus on suudlemine väga olulisel kohal, sest suudlemine ja hellitused on tavaliselt esimene samm seksuaalse läbikäimise juures.

”Suudlemist peetakse üldiselt meeldivaks ja väga intiimseks tegevuseks. Paljudele inimestele on see oluline osa armatsemise ja erutumise juures,” sõnas seksuaalterapeut Teija-Liisa Ranta.

Tõeline ja aus lähedus

Suudlemine on väga aus. Suudlemist või selle meeldivust on väga raske teeselda. Huuli ja suud võib nimetada inimese armastuse anduriks. Aju tundlikkusest on suur osa reserveeritud just huultele ja suule. Kui kaks inimest kohtavad teineteist, siis suudlusega võib öelda, kas keemiad sobivad või mitte. Suudluse tähtsus igapäevase armastuse ja helluse märgina säilib kogu elu jooksul.

Suudlemise ajal tõuseb pulss, hingamine sageneb ja pupillid laienevad. Veri hakkab voolama huultesse, mille tagajärjel hakkavad need kihelema ja nende tundlikkus suureneb. Lisaks hakkab aju eritama hormooni nimega oksütotsiin, mis muudab partneri puudutuse eriti meeldivaks. Eriti tundlikuks muutuvad erogeensed piirkonnad.

Kõigele lisaks eritub endorfiini, mis suurendab erutust ja head enesetunnet. Seega kuulub suudlemine kindlasti eelmängu juurde.

 

Õige tehnika?

Suudlemisel pole olemas õiget tehnikat. Suudlus on alati kahe keha omavaheline arutelu; kõige tundlikum suhtlemise viis kehakontakti kaudu. Aga kas suudlemises võib areneda?

”Nagu eelmängus, võib ka suudlemises paremaks areneda,” sõnas seksuaalterapeut.

Siiski ei meeldi kõigile inimestele suudlemine. Mõned ei tunne ennast lihtsalt hästi, kui edastavad oma seksuaalsust või kiindumust suu kaudu. Sellisel juhul ei tasuks teist ka vägisi suudelda.

”Suudlemine näitab kahe inimese vahelist lähedust. Oluline on, et suudeldakse sedasi, et see meeldib ja sobib mõlemale.”

Mõtlemisest tegudeni

Kas said inspiratsiooni? Proovi partneriga järgmisi nõuandeid.

– Suudelge üksteist kirglikult, aga nii, et see ei lõppeks seksiga.

– Proovige erinevaid võimalusi ja stiile – hellitav suudlus, kirglik suudlus, kiired suudlused või mänguline suudlus.

– Jälgige, kumb on aktiivsem ning innukam ja vahetage rollid.

– Mõelge välja uusi stiile, mida te kunagi varem proovinud ei ole.

– Mis tunne on hellitada keelega partneri suunurka või tema hambaid?

Nautige! Ärge nõudke üksteiselt peale eelmängu midagi enamat.

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid