Teele: toidu kaalumise või otseselt kalorite lugemisega ma end ei vaeva

Teele: toidu kaalumise või otseselt kalorite lugemisega ma end ei vaeva

  Jälle on uus nädal möödas ning ajanappuse tõttu ei ole olnud aega, et kirjutada oma tegemistest. Alates järgmisest nädalast üritan oma aega paremini planeerida. Kuna paljud lugejad on tundnud huvi minu toitumise vastu, siis täna peatungi pikemalt sellel. Pean tõdema, et menüü põhjalik ülevaatus ei olnud minu jaoks väga kaelamurdev ülesanne. Terve elu olen üritanud toituda tervislikult, kuid kahjuks ei ole suutnud olla selles osas järjepidev. Lõpuks olen ikka kergema vastupanu teed läinud ning halbadele harjumustele alla andnud. Nagu Buduaari ajakirjast lugeda saite, siis minu eesmärgiks ongi jäädav tervislik ja stabiilne eluviis ning see sisse harjutada. Teie valvsate silmade all aasta jooksul peaks see hästi õnnestuma!  

Jälle on uus nädal möödas ning ajanappuse tõttu ei ole olnud aega, et kirjutada oma tegemistest. Alates järgmisest nädalast üritan oma aega paremini planeerida. Kuna paljud lugejad on tundnud huvi minu toitumise vastu, siis täna peatungi pikemalt sellel.

Pean tõdema, et menüü põhjalik ülevaatus ei olnud minu jaoks väga kaelamurdev ülesanne. Terve elu olen üritanud toituda tervislikult, kuid kahjuks ei ole suutnud olla selles osas järjepidev. Lõpuks olen ikka kergema vastupanu teed läinud ning halbadele harjumustele alla andnud. Nagu Buduaari ajakirjast lugeda saite, siis minu eesmärgiks ongi jäädav tervislik ja stabiilne eluviis ning see sisse harjutada. Teie valvsate silmade all aasta jooksul peaks see hästi õnnestuma!

Kui teie, Buduaari lugejad, arvate, et ma loetlen ette nüüd pika rivi toiduainetest, mida ma kunagi enam suhu ei pane, siis eksite. Teatud toiduainete vältimine ei ole minu puhul toiminud ning olen jõudnud murdumispunkti. See tähendab seda, et pugin ennast kurguni täis. Praegu olen kehtestanud endale piirangud, mis puudutab minu menüüd, kuid need on paindlikud. Ma siiski juba tean, mis on hea valik ning mis mitte minu eesmärgi saavutamiseks. Kuskil kuu aega on minu toidutaldrik olnud puhas kartulist, makaronist ja riisist. See muutus ongi kõige suurem, mis tuli märksa lihtsamalt, kui seda arvasin. Kui varem olin suur valmistoidu ostja, siis nüüd valmistan suurema osa oma toidukordadest ise. See nõuab planeerimist, samuti mõtlen enne poodiminekut ostud läbi, mitte nii nagu varem: korvi sattus see, mida kõige kergem avada oli. Olen tähele pannud, et taoline tegutsemine mõjub ka rahakotile väga positiivselt, eriti veel tudengile. Minu üheks lemmiktoiduks hetkel on selline salat: kurk, tomat, lehtsalat ja paprika, sinna kõrvale praen kanafileed. Kastme teen hapukoorest ja majoneesist, mis on mulle meelepäraseim. Olete imestunud, et kaalulangetaja kasutab sõnu majonees ja hapukoor? Ma ei ole neid kahte rammusat lisandit oma menüüst välja jätnud ja luba on saadud ka enda Arctic Sport spordiklubi treenerilt Kristjanilt.

Muutunud on ka veel see, et olen hakanud praadimisel julgelt õli kasutama, mida ma varasemalt peaaegu üldse ei teinud. Loomulikult peab see olema hea oliiviõli ja kasutan seda mõistlikus koguses, nagu ka hapukoort ja majoneesi. Kui rääkida toidu kogustest, siis siinkohal kuulan oma keha. Kristjan on mulle öelnud, et kui enne lõunat on kõht väga tühi, siis järelikult oli hommikusöök koguselt väike. Toidu kaalumise või otseselt kalorite lugemisega ma end ei vaeva. Ligikaudselt tean, kui palju miski kaloreid annab, sest olen kaalulangetamist varem iseseisvalt proovinud. Samuti arvan, et ma ei pea teistele kaalulangetajatele epistlit lugema hakkama selle kohta, kui oluline keha jaoks on vee joomine. Loodan, et teate seda juba isegi. Minul on see harjumus juba lapsepõlvest sees, kuna õed tegid ees nii.

Eelmisel nädalal käisin esimest korda Arctic Sport spordiklubi BodyPump’i trennis. Kindlasti lugejad on sellest varem ka kuulnud. Kuna mina käisin seal esimest korda, siis trenni jõudes vaatasin, mida teised trennitegijad on oma kohale viinud ning üritasin sarnaselt talitada. Esmalt võtsin stepp-pingi ja mati ning seejärel suundusin veidi murelikult ketaste riiuli juurde. Jõudsin seal vaid paar sekundit nõutu näoga seista, kui juba tuligi energiast tulvil treener Liina Randpere, kellelt sain kohe nõu küsida. Eriti meeldiv oli see, et ma ei olnud ainuke saalis, kes oli esimest korda BodyPump’i trennis, üks neiu oli veel. Igatahes oli mul palju julgem tunne, teades, et ma ei ole ainuke võhik… Nüüd võin julgelt väita, et sellest on saamas üks mu lemmiktrenne. Veel nii palju, et sel nädalal Kristjaniga treenides nägin oma pulsikellal suurimat kalorikulu, mida seni olin näinud – 742 kcal. Juhhuuu! :)

Ikka ja jälle valmistab mulle suurt rõõmu, et teiepoolne tagasiside on väga põnev! Olen lugeda saanud ka Teie, armsate Buduaari lugejate pingutusi ilusama, tervema tuleviku nimel. :) Nagu üks lugeja oli kirjutanud: „Let’s do it“!

 

Kaaluseieril jääb pidama 87,3 kg.

Tervitades,

Teele