Reklaam sulgub sekundi pärast

Hommik, peale alkohoolset pidu…..

{:273280 width=100 height=134 align=left}Alkohol on tihtilugu meie igapäevaelu kaasosaline. Pulmades ja sünnipäevadel on tervitusjoogiks šampus, paljud naised armastavad õhtul sõbrannaga veini rüübata ning kes kujutaks ette jaanipäeva ilma õlu või siidrita? Kõik on ju ilus ja hea, kuid hommik tihtipeale põrgu. Mõni võib ära juua suuremal hulgal alkoholi, ilma igasuguse vaevata hommikul end inimesena tunda.

{:273236 width=120 height=161 align=left}Alkohol on tihtilugu meie igapäevaelu kaasosaline. Pulmades ja sünnipäevadel on tervitusjoogiks šampus, paljud naised armastavad õhtul sõbrannaga veini rüübata ning kes kujutaks ette jaanipäeva ilma õlu või siidrita? Kõik on ju ilus ja hea, kuid hommik tihtipeale põrgu. Mõni võib ära juua suuremal hulgal alkoholi, ilma igasuguse vaevata hommikul end inimesena tunda, teisestel aga piisab pisikesest klaasist šampusest, et hommikul pea liiva alla peita ja sinna mõneks ajaks püsima jääda. Kuidas aga pääseda hommikusest pohmelli piinast? Siinkohal kordame üle mõned vanad järgi proovitud nipid.

• Sööge enne pidu kõht korralikult täis – siis ei imendu alkohol nii kiiresti verre!
Kõige põhilisem nõuanne on, et enne napsutamist söö korralikult kõht täis. Mida rasvasem toit, seda parem. On ju teada, et tühjale kõhule mõjub alkohol päris kiiresti ning see viib su peolt kiirelt minema.


• Ärge jooge erinevaid alkohoolseid jooke!
Erinevad alkoholid eraldi mõjuvad inimeste organismidele hoopis erinevalt, kui erinevad alkoholid segunenult Sinu organismis.


{:273237 width=120 height=139 align=right}• Soovitav on juua enne magama minekut hulganisti vett!
Vesi on alkoholi üks parimaid ravimeid. Alkoholi omaduseks on viia organismist vedelik välja, nii , et tekib vedeliku puudus. Oled ju märganud, et alkoholi juues käid sa palju tihedamini tualetis ning hommikul ärgates on suu nii kuiv, et keel jääb kurgu lakke? Liigne alkohol põhjustav vedelikupeetust, mis sunnib organismi ammutama vett ajust. Selle tagajärjel tekib peavalu. Enne magama minekut joo ära vähemalt liiter vett, sest selline kogus on piisav, et hommikul oleks enesetunne märkimisväärselt parem.


• Enne magama minekut sööge magusat!
Alkohol hävitav maksa suhkruvarud, mis põhjustab unisust ja väsimust.


• Ärge minge kohe peale joomist magama!
Uni aeglustab ainevahetust ning organism ei jõua piisavalt kiiresti töödelda.


• Hommikul ärgates sööge rammusat hommikusööki!
Kõiksugused võileivad, banaanid, puuviljad ja spordijoogid on suurepärased toidupoolised peale suuremat pidu. Kuid püüdke vältida kofeiini sisaldavaid jooke, mis väljutavad organismist vett. Seega unustage kohvi, tee ning gaseeritud joogid.


• Kuidas vabaneda peavalust?
Rahvatarkus teab, et sel puhul on hea juua midagi haput, näiteks hapupiima, haput mahla või hapukurgivedelikku. Hapuvajadus tekib, kuna suhkrusisaldus veres langeb. Seda seisundit nimetatakse meditsiinis hüpoglükeemia. Seoses pohmeluse hapuvajadusega on rahva seas millegipärast tekkinud arusaam, et haige pea vastu aitab ka hea hapu peavalurohi tsitramoon.

• Kuidas hommikul inimlik välja näha?
Kes meist ei oleks hommikul ärganud justkui pandakaru, silma alused tumedad ja kottis. See on üks hirmsamaid asju naise hommikus. Peolt koju tulles ja enne magama minemist reegel number ÜKS – eemalda meik näost täielikult. Suitsune ruum ja alkohol mõjuvad nahale äärmiselt halvasti. See on vistrike tekkeks väga soodne. Hoidkem oma nahka. Kui on juhtunud, et hommikul on silmad paistes ja silma alused tumedad, siis parim neile on viiluke kurki või vana hea kummeli kompress. Ja mis kõige põhilisem – ära kasuta hommikul väga palju meiki, kuna meigikihi kandmine väsinud nahale on meie naha suurim vaenlane.


• Pohmelli ravimid apteekides?
Meie apteekides on leida kahte erinevat sorti abivahendeid - veeslahustuvad tabletid ja maksa-, sapieritust soodustavad tabletid.
Alka-Seltzer- kõige tuntum pohmellirohi. Sisaldab aspiriini ja soodat.
Andrews- samuti veeslahustuv. Sisaldab peavaluvastast paratsetamooli ja ergutavat kofeiini.
LIV 52- maksa ja sapipõie tegevust stimuleeriv taimne preparaat. Võib võtta ka enne alkoholi tarvitamist.
Carsil- maksa ja sapieritust stimuleeriv preparaat. Võib võtta kolm korda päevas.
Aspiriin- kui teisi vahendeid käepärast pole, võib haiget pead ravida ka tavalise veeslahustuva aspiriiniga.
Hepa-Merc- stimuleerib maksa, sapieritust.

Liis Toome
[email protected]