Kuidas hoida oma silmi?

Oma silm on kuningas! Aga mis kuningat sest silmast saab, kui ta on kurnatud, väsinud ning kipitav? Enamik inimesi ei pööra seni oma silmadele erilist tähelepanu, kui neil silmadega probleeme tekib. Igal kolmandal töötaval inimesel on silmadega selline probleem, mida arst veel diagnoosinud pole.

kadri@buduaar.ee


Oma silm on kuningas! Aga mis kuningat sest silmast saab, kui ta on kurnatud, väsinud ning kipitav? Enamik inimesi ei pööra seni oma silmadele erilist tähelepanu, kui neil silmadega probleeme tekib. Igal kolmandal töötaval inimesel on silmadega selline probleem, mida arst veel diagnoosinud pole. Ka sina võid kuuluda nende hulka!


Oleme väsinud, stressis ning peame tööl enda silmi iga päev pingutama, peame kuskilt graafiku või joonise alt lugema tillukest kirja ning veetma tunde arvuti juures. 


Oma silmade eest hoolitsemine on hädavajalik! Enamik inimesi ei käi kahjuks isegi regulaarses silmaarsti kontrollis ning sellepärast jääbki palju silmahaigusi avastamata ning inimesed elavad oma igapäevaelu teadmata, et nad on lühi- või kaugnägelikud. Igal kolmandal töötaval inimesel on silmadega mingi probleem. Need probleemid ilmnevad, kui teed silmadega pingsat tööd.


Et probleeme vältida ja ennetada, käi kasvõi kord aastas silmaarstil. Kui töötad arvuti taga, võid oma tööandjalt nõuda silmaarsti kontrolli.


Milliste sümptomite puhul peaksid pöörduma silmaarstile? Silmaarstile pöördu kohe, kui sul on probleeme lugemisega, uduse või häguse nägemisega, peavaludega, pearinglustega, valuga silmades, märgade või kuivade silmadega.


Isegi kui su silmad on täiesti korras, võib töö lisada su silmadele ekstrakoormust ja neid kurnata.


Mida teha silmade kurnatuse leevendamiseks? Kõigepealt muuda oma keskkond silmasõbralikuks. Paiguta oma töölaud nõnda, et oled arvutiekraanist piisaval kaugusel. Arvutiekraan peaks olema nii kõrgel, et sinu silmad on ekraani ülemise servaga samal kõrgusel. Kinnita ekraani külge paberihoidja, siis ei pea sa pideva paberilt ekraanile vaatamisega silmi väsitama.


Arvutitöö esitab kõrgendatud nõudmised nägemiselundile. Nägemist mõjutavad mitmed tegurid, näiteks kiirgused;

â