Üllatavad asjad, mis võivad kaalu tõsta

Üllatavad asjad, mis võivad kaalu tõsta

Need ohutuna tunduvad asjad võivad meie kehakaalu mõjutada.

Need ohutuna tunduvad asjad võivad meie kehakaalu mõjutada.

Isegi nii imeline asi nagu armumine võib vöökoha ümbermõõtu mõjutada. Vastavalt hiljutisele uuringule võib armumine ja suhtes olemine mõjutada kehakaalu isegi rohkem kui traditsioonilised asjad, millega juurde võetakse. Nendeks on näiteks toitumine, puhkus ja vähene liikumine.

Kolmest kaks vastanut ütles, et nad kaaluvad nüüd suhte ajal rohkem kui ajal, mil nad vallalised olid. Enamik sõnas, et nad on juurde võtnud lausa kuus kilo. Uuringu tulemusi vahendas Female First.

Teine murettekitav riskifaktor on unepuudus, mis tõstab söögiisu ja põhjustab seega väga kergesti kaalutõusu. Magamatuse ja kaalutõusu seost on täheldatud mitmetes uuringutes. Väsinuna on inimene liiga laisk, et liikuda ning see aeg, mis peaks kuuluma magamisele, kulub hoopiski söömisele.

Lisaks segavad väheseks jäänud ööuned ka hormoonide tasakaalu. Unetus vähendab organismis leptiinitaset ning tõstab greliinitaset. Greliin on hormoon, mis stimuleerib söögiisu. Leptiin on aga täiskõhutunnet tekitav hormoon, mis reguleerib isu. Unehäirete all kannatav inimene soovib siis rohkem süüa ning ei taha ära tunda, millal kõht täis saab.

 

Anneli Allikas-Parv