Reklaam sulgub sekundi pärast

10 tähtsat fakti toidu kohta

Seda teame me kõik, et toit on vajalik inimese kasvuks, arenguks ja toiminguteks. Siin on mõningad faktid, mida sa võib-olla veel ei tea, kuid on äärmiselt olulised, et need magnetiga külmkapi külge kinnitada.

 

Seda teame me kõik, et toit on vajalik inimese kasvuks, arenguks ja toiminguteks. Siin on mõningad faktid, mida sa võibolla veel ei tea, kuid on äärmiselt olulised, et need magnetiga külmkapi külge kinnitada.

1. Suure rasvasisaldusega (eriti küllastunud rasvadega) ja väga soolast toitu seostatakse suurema südamehaiguste riskiga. 

2. Arvatakse, et umbes kolmandikku vähkkasvajatest on võimalik toitumisharjumuste muutmisega tõkestada. Toiduga, kus on rohkesti kiudaineid ja täisteralisi kuivaineid, aga vähe rasva, on võimalik peatada mitmeid vähkkasvajaid nagu käärsoolekasvaja, soole- ja rinnakasvaja.

3. Ebatervislik toitumine toob kaasa depressiooni ja tujumuutusi. See seostub samuti menstruatsioonieelse sündroomi (PMS), liigse isu ja ängistusega.
4.Paljud viljakuseksperdid on arvamusel, et rohkelt rasva ja suhkrut sisaldav ning ka töödeldud toit võib kaasa aidata viljatusele ja suurendada nurisünnituste riski.
5. Liiga suhkrurikka toidu tarbimisel hakkab kehas ringlema liiga palju glükoosi, mis võib viia diabeedini. Selle sümptomiteks on janu, sagedane urineerimisvajadus, nägemisprobleemid, väsimus ja sagedased infektsioonid.
6. Vähese toiteväärtusega toit koormab maksa. Maks on oluline seedimisel ja elutähtsate mineraalide ja vitamiinide imendumisel. Maksa koormab liigse rasv ja alkohol, see võib viia maksa-  ja neeruhaigusteni.
7. Toit, kus on vähe kaltsiumi, mõjub skeletiluudele nõrgestavalt ja hõrendavalt (osteporoos).
8. Lisandite, säilitusainete ja rafineeritud suhkru rikas toit võib põhjustada kehva keskendumisvõimet, hüperaktiivsust ja agressiivsust. Põhjus on kroomi puudus, mida on vaja veresuhkru taseme kontrollimiseks.
9. Rasva-, suhkru- ja soolarikka toidu pidev tarbimine suurendab rasvumisriski. Ülekaal mitte ainult ei too kaasa südamehaiguste, diabeedi, vähkkasvaja ja viljatuse teket, vaid seostub ka väsimuse, madala enesehinnagu ja viletsa vaimse ning füüsilise eneseteostusega.
10. Kehv toit võib ohustada immuunsüsteemi ja muuta inimese vastuvõtlikumaks külmetustele, gripile ja teistele haigustele. Et hoida immuunsüsteemi töökorras ning saada kaitset nakkuste ja haiguste vastu, vajad pidevalt tasakaalustatud koguses vitamiine ja mineraalaineid.
Allikas: G. Mckeith " Sa oled see, mida sööd"

 

Triin Tisler