10 toitu, mida vältida dieedi ajal

10 toitu, mida vältida dieedi ajal

  Kui soovid kaalust alla võtta, siis  vajad sa madalama kalorsusega menüüd. Siin on toidud, mida vältida ja selleks on hea põhjus!  

Kui soovid kaalust alla võtta, siis  vajad sa madalama kalorsusega menüüd. Siin on toidud, mida vältida ja selleks on hea põhjus!

 

1. Magusad mullijoogid

Isegi kui sildil on “dieet”, sisaldab ta ohtralt kaloreid ja seda sa ju ei taha.

2. Kiirtoit

Kas teadsid, et ühes fast food eines on terve sinu päeva kalorivajadus? Tõsi, sealt saab ka proteiini, aga enamus kaloreid tuleb ikka suhkrust (mullijook) ja rasvast (burger ja friikartulid).

3. Toit pakist või purgist

Peaaegu kõik, mis tuleb valmispakendist, on täis keemiat ja säilitusaineid koos liigsuure koguse soola ja rasvaga.

4. Täispiimatooted

Kuigi piimatooteid on sulle head, eelista madala rasvasisaldusega tooteid. Saad neist samuti kõik vajaliku, aga väldid rasva. 

5. Sai

Valgest jahust tooted on puhastatud kõigest kasulikust, sealhulgas kiudainetest, mis hoiavad kõhu täis pikema aja jooksul. Asenda sai täisteratoodetega ja pirukad jäta kindlasti söömata.

6. Pasta

Aga mitte täisterapasta! See teeb sulle hoopis head ja on täpselt sama nauditav.

7. Vorstitooted ja poesingid

Pole hullu, kui neid aegajalt naudid, aga arvesta sellega, et nad on täis soola (säilimiseks) ja rasva. 

8. Megaportsjonid

Väljas süües hoidu liiga suurtest portsjonitest. Sinu kanatükk peaks olema kaardipaki suurune, nii et ära ole tubli tüdruk, kes taldriku tühjaks sööb:)

9. “Dieet”-toidud

Miks on vaja vältida kõiki tooteid, mille sildil on “dieet”? Sest tavaliselt on neis rohkemgi rasva kui tavatootes. Kui ei usu, vaata toitumisteavet sildil.

10. Praetud toit

Väldi kõiki praetud toite. Nii lihtne see ongi. Isegi kui need on praetud seened, või midagi muud süütut.

 

Kui sulle nüüd tundub, et enam ei saagi midagi süüa, siis võimalused on endiselt lõputud – värsked puu- ja köögiviljad, täisteratooted, marjad ja pähklid jne. 

 

Allikas: allwomenstalk.com