Reklaam sulgub sekundi pärast

5 suurimat kaalulangetamise müüti

Inimesed on tihtipeale kindlad, et nad teavad täpselt kuidas oma keha vormis hoida ja kuidas süüa, aga siiski on nad peale kõiki oma pingutusi ikka ülekaalus. Ju nad siis ikkagi ei tea õigest toitumisest ja trennist nii palju kui arvavad.

Inimesed on tihtipeale kindlad, et nad teavad täpselt, kuidas oma keha vormis hoida ja kuidas süüa, aga siiski on nad peale kõiki oma pingutusi ikka ülekaalus. Ju nad siis ikkagi ei tea õigest toitumisest ja trennist nii palju kui arvavad.

Esimene müüt- kaalus alla võtmine seisneb kalorite kaotamises

Kalor on energiaühik, mida saame söödavast toidust. Rasvas ja proteiinides mõlemas sisaldub kaloreid. Kui sööme rohkem kaloreid kui ära jõuame põletada, siis läheme tõesti trullakamaks, ent kalorite vältimine ei tähenda veel, et võtame kaalust alla. Kui tarbime liiga vähe kaloreid, läheb meie keha hädaolukorras üle nälgimisrežiimile ning see vähene, mida sööd, muutub organismis automaatselt rasvaks. Su keha teeb kõik, et ellu jääda. Seega võib mitte söömine olla just vastupidise efektiga. Kui sa sööd iga päev tasakaalukalt, on sul suurem tõenäosus alla võtta kui nälgides.

Teine müüt- kalor on kalor ja sellest peab vabanema!

Liigsed kalorid tekitavad liigseid kilosid, jah tõsi, aga nende kalorite kvaliteet mängib samuti suurt rolli. Mao tühjenemine on see aeg, mis kulub toidu väljumiseks kõhust. Süsivesikutel kulub selleks 20-40 minutit, proteiinil kuni 3 tundi, rasval kulub selleks lausa 5 tundi. Et säilitada sinu kehas vajalik energia, säilitab keha teatud hulga veresuhkrut. Süsivesikud on ainsad, mis tõstavad veresuhkru taset. Kui sööd ainult süsivesikuid, tühjendavad nad su kõhu 20-40 minutiga. Selle tagajärjeks on aga insuliini tekkimine sinu kehas. Insuliin võtab suhkru verest ära ja viib selle edasi rakkudesse. Tulemuseks on veresuhkru järk langus ning organism edastab sulle signaali „Söö veel!” Kui veresuhkur langeb liiga madalale, tunned sa peale nälja ka väsimust, uimasust ja pahurust. Sellepärast söö süsivesinikega koos ka proteiini. Proteiin aeglustab süsivesinike väljumist kehast ning veresuhkru tase jääb normaalseks. Nii ei tunne sa nälga vähemalt järgmised 3-4 tundi.

Kolmas müüt- üks dieet sobib kõigile

Teelikult ei sobi meile kõigile üks ja sama dieet. Erinevad inimesed põletavad erinevates kogustes kaloreid. Dieedi määramisel on vaja arvesse võtta inimese vanust, sugu, kaalu, pikkust. Sellepärast on sul vaja konsulteerida enne mõne toitumis- või trennispetsialistiga. ära mõtle endale ise dieete välja, sest see ei pruugi sulle sobida!

Neljas müüt- kui võtan kaalust alla, näitab see minu edusamme!

Inimestel on kaalust alla võtmine saanud tihti koledaks kinnisideeks. Kaalust alla võtmine pole aga mitte mingil juhul tervislikkuse mõõdupuuks.
Osad inimesed kurdavad, et nad võtavad trenni tehes hoopis juurde! See on alguses loomulik- lihasmass kasvab ning lihasmass kaalub ju rohkem kui rasv. Seega võid kaaluda hoopis rohkem, aga sinu keha on rohkem vormis kui varem. Võid olla füüsiliselt aktiivne ja kaalust üldse mitte alla võtta, aga su keha on fantastiline. Muretsemiseks pole põhjust!

Viies müüt- õigest toitumisest võib mulle rääkida iga arst

Kui otsid abi ja nõu, tahad ju ometi olla kindel, et satud õige õpetaja peale. Tee kindlaks kas tegemist on lihtsalt inimesega, kes arvab, et ta teab toitumisest üht koma teist, või on tegemist õppinud dietoloogiga. Mõned arstid saavad vaid 5 päeva toitumiskoolitust ja nimetavad end siis toitumisspetsialistideks. Nemad ei oska sulle kindlasti anda nii head nõu kui õppinud dietoloogid.


väliskirjanduse baasil Buduaar.ee