Aga palun: need on 5 maailma kõige tervislikumat supertoitu

7 kommentaari
Aga palun: need on 5 maailma kõige tervislikumat supertoitu

Ameerikas viidi hiljuti läbi põhjalik uuring, et selgitada välja, millised on kõige tervislikumad ja toitaineterikkamad köögi-, ja puuviljad kogu maailmas. Analüüsiti 47 erinevat vilja ning allpool on välja toodud viis parimat!  Oluliseks peeti kiudainete, vitamiinide, valkude ja mineraalide sisaldust ning selle järgi pandi ritta ka kõige kasulikumad toidud. TOP 5:

Ameerikas viidi hiljuti läbi põhjalik uuring, et selgitada välja, millised on kõige tervislikumad ja toitaineterikkamad köögi-, ja puuviljad kogu maailmas. Analüüsiti 47 erinevat vilja ning allpool on välja toodud viis parimat! 

Oluliseks peeti kiudainete, vitamiinide, valkude ja mineraalide sisaldust ning selle järgi pandi ritta ka kõige kasulikumad toidud.

TOP 5:

1. Vesikress

Absoluutselt kõige väärtuslikum roheline köögivili, mida võiks oma menüüsse kindlasti lisada. 

2. Pak Choi

See mõnusalt krõmpsuv ja mahlane kapsaline on müügil ka Eestis, nimelt saab seda osta Rimi kauplustest.

3. Lehtpeet ehk Mangold

Võrratult kasulik, ent paraku pisut mõruda maitsega. Salatitesse lisatuna sobib ideaalselt tasakaalustamaks mõnda magusama maitsega vilja. 

4. Peedi lehed

Kuigi enamus meist on harjunud peedilehed lihtsalt ära viskama ning vaid peeti ennast söögiks tarvitama, siis edaspidi võiks ka peedilehed toiduks kasutada. 

5. Spinat

Kõrge rauasisaldusega spinat on ja jääb maailma üheks kõige tervislikumaks toiduks.

Allikas: foxnews.com