Ahvatlustest priiks – ehk kuidas isudega võidelda?

73 kommentaari
Ahvatlustest priiks – ehk kuidas isudega võidelda?

Olenemata headest kavatsustest võib olla raske alla suruda isu rämpstoidu või ebatervislike jookide järele. Mõnedest järgnevatest looduslikest lähenemistest võib abi olla. Kui annad järele, andesta endale – kui sööd puu- ja juurviljadele tuginevat toitu ja jood palju vett, pole põhjust iga libastumise pärast muretseda.  

Olenemata headest kavatsustest võib olla raske alla suruda isu rämpstoidu või ebatervislike jookide järele. Mõnedest järgnevatest looduslikest lähenemistest võib abi olla. Kui annad järele, andesta endale – kui sööd puu- ja juurviljadele tuginevat toitu ja jood palju vett, pole põhjust iga libastumise pärast muretseda.

Harjumuste muutumine

Et midagi oma menüüst välja jätta, ära lase seda oma majja. Seda, mida sul pole, ei saa sa ka süüa. Kaasa oma programmi ka oma perekond, jätmaks toidusedelist välja näiteks küpsised ja krõpsud. Mine ostukeskusesse ilma lasteta, et vältida mangumist.

Vali õige šokolaad

Kui su stressileevendajaks on šokolaad, liigu piimašokolaadilt kakaorikkale tumedale šokolaadile (kakaosisaldus rohkem kui 70%). Avastad, et pead seda sööma palju vähem, et saada positiivne mõju.

Innustajate leidmine

Erguta oma sõpru saatma sulle päeva jooksul virgutavaid sõnumeid. Su mobiil võib piiksuda just sel hetkel, kui sa oled külmkapi ust avamas. Palu sõbrannadel külla tulles mitte võtta kaasa ahvatlevat kooki, vaid selle asemel mõned eksootilised puuviljad.

Käi poes täis kõhuga!

Külasta ostukeskust täis kõhuga ja tee nimekiri – mõlemad strateegiad aitavad ennetada impulsiivseid oste ja panna ostukorvi rasvaseid kondiitritooteid ja rasvast nõretavaid maitsestatud krõpse.

Taimne abi

Taimespetsialistid soovitavad isude vastu võtta hõlmist pueraariat. Ühe uuringu põhjal aitab see pummeldamishimu alla suruda. Taimes leiduvad ained aitavad teadaolevalt alandada vererõhku ja võivad parandada ka aju verevarustust.

Alternatiivne hea enesetunde allikas

Proovi kiiret hingamisharjutust, kui tahtejõud hääbub. Sule silmad, katkesta mõtted ja välised ärritajad, keskendudes oma sisse- ja väljahingamisele. Kujutle, et hingad iga väljahingamisega välja mürkaineid ja negatiivseid mõtteid.

Sea kindlad eesmärgid

Tee asju päevhaaval, keskendudes järgmise 24 tunni üleelamisele ilma toiduahvatlustele järele andmata. Kui see tundub ületamatu, katsu üle elada järgmine tund. Millal iganes tulevad pähe homse või järgmise kuu mured, aja need eemale ja naase tänase päeva juurde.

Hea käitumise eest

Premeeri end õige menüü juures püsimise eest väikese meeleheaga, näiteks uue huulepulga või raamatuga, uue taimega oma aias või lisaminutitega voodis. Luba endale vahel ka suuremaid kingitusi, näiteks kingaostutuur või päevake spaas.

Väldi ahvatlusi

Eemalda oma päevaharjumustest kerged ahvatlused. Muuda näiteks töölemineku teed, kui sa ei suuda jätta nurgapealsest kioskist krõpse ostmata. Kui tavaliselt sõbrannale külla minnes satute napsitama, kutsu ta parem kinno.

Kujutlemine

Kui sirutad käe šokolaadibatooni järele, kujutle oma artereid lupjumas, nahka muutumas kollakaks ja paksuks, aju, mis on raskuses seoste loomisega. Seejärel kujutle ennast troopilise vihma all, mis need pildid minema uhub. Tunneta ennast valdavat energilisuse ja puhtuse tunnet.

Jaatused

Motiveerivate fraaside kordamine aitab raskusi ületada. Jää endale kindlaks, isegi kui see paneb sind ennast rumalasti tundma. Leia fraas, mis sisendaks enesekindlust ja eesmärgipärasust, nagu näiteks “Mina olen olukorra peremees” või ” Ma armastan tervislikku toitu”. Korda seda fraasi ärgates ja las see kajab su peas ka magama heites.

 

Allikas: S. Marriott “1001 ways to stay young naturally”

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid