DETOX vesi puhastab ja aitab saleneda: 7 retsepti

Kõikvõimalikud dieedid, toitumiskavad ning treeningplaanid võivad enne suve saabumist korraliku segaduse tekitada, sest saledat figuuri tahaks küll, ent selle nimel ennast hulluks rabeleda ei soovi keegi. Õnneks ei peagi seda tegema! Kõike tuleb mõistusega võtta - piisav liikumine, puhas ja täisväärtuslik toit, kvaliteetne uni ning muidugi vesi on need, mis aitavad õiges kaalus püsida. 

Kõikvõimalikud dieedid, toitumiskavad ning treeningplaanid võivad enne suve saabumist korraliku segaduse tekitada, sest saledat figuuri tahaks küll, ent selle nimel ennast hulluks rabeleda ei soovi keegi. Õnneks ei peagi seda tegema! Kõike tuleb mõistusega võtta – piisav liikumine, puhas ja täisväärtuslik toit, kvaliteetne uni ning muidugi vesi on need, mis aitavad õiges kaalus püsida. 

Mis aga vee joomisesse puutub, siis kindlasti tasub proovida niiöelda detox efektiga vedelikke, mis aitavad organismil jääkainetest vabaneda, panevad ainevahetuse kiiremini tööle ning tänu sellele aitavad kaasa ka rasvapõletusele. Juues piisavas koguses vett on sul rohkem energiat ka trenni teha ning lisakilodest vabaneda.

Detox vett tasub kodus ise teha lisades tavalisele mineraalveele erinevaid marju, puuvilju, köögivilju ja rohelist kraami. Seda, kui palju marju sa veele lisad, saad ise reguleerida. Küll aga tasub meeles pidada seda, et hapukad puuviljad nagu näiteks sidrun, ananass, greip ja laim annavad tugevama maitse kui kurk või muud viljad. Seega tuleks nende kogustega ettevaatlikum olla. Vett võiks enne joomist paar tundi või üleöö külmikus hoida, et marjade ja puuviljade mõju oleks parem. Puuviljad, marjad ja köögiviljad lõika kuubikuteks, tsitruselised koori ja eralda viljaliha, roheline kraam rebi sõrmedega väiksemateks tükkideks. 

Allpool toome välja 7 vahvat kooslust, mida tasub proovida:

1. Piparmünt, kurk ja laim

2. Sidrun, maasikad, kiivi

3. Apelsin, piparmünt ja vaarikad

4. Kurk, laim, õun ja piparmünt

5. Pirn, ananass ja piparmünt

6. Maasikad, laim ja ananass

7. Punane greip, kirsid ja laim

Vajadusel lisa pisut mett või vahtrasiirupit!

Korraga võiks valmis segada ühe päeva jagu vett! Päevas võiks vett juua ligikaudu 2 liitrit, aga see oleneb ka sellest, kui palju trenni sa teed ja kui palju vedelikku sa toiduga kätte saad. 

Seda, kas tarbid piisavas koguses vett, saab selgeks teha uriini värvust vaadates – mida heledam uriin, seda parem.

Allikas: youbeauty.com