Elust tervisehulluga: ta närbub mu kõrval ja ma ei saa midagi parata

Elust tervisehulluga: ta närbub mu kõrval ja ma ei saa midagi parata

Minu lugu on  teistsugune suhtlelugu, kui  te olete harjunud lugema.  Ma olen oma meest  kaotamas mitte seetõttu, et ta vaataks teisi naisi, peksaks või jooks viina. Ta hävitab end, kuna on tervisehull, kes on võtnud eesmärgiks elada 120 aastat. Meil on kolm last, kellest noorim sündis alles paar kuud tagasi. 

“Minu lugu on  teistsugune suhtlelugu, kui  te olete harjunud lugema,” kirjutb Monsa. ” Ma olen oma meest  kaotamas mitte seetõttu, et ta vaataks teisi naisi, peksaks või jooks viina. Ta hävitab end, kuna on tervisehull, kes on võtnud eesmärgiks elada 120 aastat. Meil on kolm last, kellest noorim sündis alles paar kuud tagasi.” 

Mu mees oli 33aastane ja 120 kg, kui ta sai kerge insuldi. See pani teda elu hoopis teise pilguga vaatama ja suuri korrektuure tegema, mille tulemusena kaalub ta nüüd kaks aastat hiljem vaid 68 kg.  Põhjus suureks elumuutuseks oli surmahirm ja hirm, et kuidas lapsed ja pere hakkama saavad, kui tema peaks surema. Seetõttu on ta võtnud nõuks anda endast parim, et ta lähema 80 aasta jooksul ei sureks. 

Esialgu meeldis see muutus kogu perele, aga nüüdseks on see täielikult üle piiri läinud ja ma ei oska ega tea, kuidas oma meest päästa sellest ahvivaimustusest tervisliku eluviisi vastu.

Ta on loobunud lihast ja toitub vegan-põhimõtete järgi ning sööb erinevaid taimseid kapsleid.  Lisaks sellele on ta mahetoituja, sest usub, et kõik toit peab olema täiesti vaba kemikaalidest ja säilitusainetest. Tavapoest ei osta ta mitte ühtegi asja ning seltskonnas ja sünnipäevadel me enam ei käi, kuna ta ei saa seal midagi süüa. See tähendab, et süüa ostab ta ainult mahekauplustest. Kes natuke sellest teab, siis on kursis, et hinnad seal on 2-3 korda kallimad. Kuna kogu raha läheb tema mahetoitumisele, siis väga muuks raha ei jäägi. Loomulikult soovib ta, et kogu pere järgiks tema toitumispõhimõtteid, aga kolme lapsega perele igapäevaselt mahetoitu osta ei ole rahaliselt meil võimalik ja kuna ühise laua taga sööme vaid õhtuti, siis saan siiski muude toidukordade ajal lastele ja endale ka muud toitu pakkuda. Üldiselt ta otseselt ei keela meil muud süüa, aga teeb korralikku ajupesu iga kord, kuid tema meelest valesti toitume. Kui meie näiteks liha ostame ja sööme, siis hakkab ta otse söögilauas rääkima, mis ussid lihas võivad olla ja kuidas see siga või kana kasvanud on ning milliseid haiguseid ma endale sisse sööme. 

Kas imeliku juhuse läbi või tingituna mahetoitumisest on mu mehele tulnud külge mitmeid erinevaid allergiaid viimase aasta jooksul. Ma ei teadnudki enne, et ka täiskasvanuna saavad täiesti uued allergiad alguse saada. Enne seda polnud tal ühtegi ülitundlikkust. Ma kahtlustan, et see kõik on tingitud liigsest tervislikkusest ja puhtast toidust.

Oleks siis ka kuidagi näha, et see uus ülitervislik eluviis tema elu paremaks teeks, aga väliselt inimene närbub. Enda pikkuse kohta kaalub ja sööb ta ilmselgelt  liiga vähe.   Ma kardan, et ta tapab end lihtsalt ära lõpuks, sest see pole normaalne, kui täismees sööb päevas vaid 1000kcal sööki. Silmaalused on tumedad, nahk on hallikas ja lõtvunud ning ausalt öelda näeb ta välja nagu 50aastane. Ise ta seda ei näe, räägib, et see on üleminekuetapp ja keha puhastub sel viisil ning tal pole kunagi nii palju energiat ja jõudu olnud. Ma kahtlustan, et see petlik tunne on tal pigem tingitud sellest, et ta on jäänud kaalult väga kergeks ja seetõttu on ka mõned füüsilised tööd kergemaks muutunud. Olen ise kolm korda rase olnud ja tean hästi, mis tähendab 20-30 kg raskem olla. Tema puhul on kaalulangus olnud kaks korda suurem.

Lisaks uhkustab ta, et kuna keha on nüüd puhastunud, siis ei vaja ta enam 8 tundi und vaid talle piisab 5 tunnist. Mulle tundub, et teda lihtsalt vaevab insomnia ning seetõttu ei saa ta üle viie tunni magada. Ise aga on ta veendunud, et see kõik on tervisest ja eluenergiast. Täiesti masendav, kuidas inimene on hullunud ja läheb liiale mingisuguste reeglite järgimisel. 

Kuskile teraapiasse ta pole nõus minema ja vaid naerab selle peale ning räägib, et ainus terapeut, keda ta kuulab, on tema enda sisemine hääl.  Olen ahastuses ja tõesti mures, et kuhu ta nii jõuab. Tahaks väga teda aidata, aga lihtsalt ei oska. 

Tahtsin lihtsalt jagada oma kogemust, sest tundub, et neid tervislikke toitujaid on väga palju ja võib olla ka teised lähedased peaksid silma peal hoidma oma pereliikme “tervislikel” eluviisidel.

 

 

Head soovides

Monsa