Hoopis diivan teeb paksuks, mitte sellel istumine!

5 kommentaari
Hoopis diivan teeb paksuks, mitte sellel istumine!

Sa juba tead, et terve päev diivanil istumine pole sinu tervisele kasulik. See aeglustab ainevahetust, seega põletad vähem kaloreid. Uuringute tulemuste põhjal selgub, et 3-4 tundi diivanil olemist võib lausa sinu eluiga lühendada. Aga järgnevat sa veel ei tea: osal pehme mööbli valmistamisel kasutusel olevatel materjalidel on sinu tervisele samuti halb mõju. 

Sa juba tead, et terve päev diivanil istumine pole sinu tervisele kasulik. See aeglustab ainevahetust, seega põletad vähem kaloreid. Uuringute tulemuste põhjal selgub, et 3-4 tundi diivanil olemist võib lausa sinu eluiga lühendada. Aga järgnevat sa veel ei tea: osadel pehme mööbli valmistamisel kasutusel olevatel materjalidel on sinu tervisele samuti halb mõju. 

New Hampshire´i ülikoolis tehti rottidega katse ning tulemusest selgus, et teatud materjalid nagu näiteks polübromodifenüüleetrid (mida sisaldavad enamik tulekindlaid materjale, näiteks vahtporoloon), põhjustasid nende ainevahetuses ning maksa töös probleeme. Selliseid aineid kasutatakse pehme mööbli nagu diivanite, madratsite ning muu säärase valmistamisel. 

Mida sellest järeldada? Ainevahetuse ning maksaprobleemid on kaalutõusu ning ülekaalulisuse peamised põhjustajad. 

Enne, kui oma diivanist täielikult loobud, siis pea meeles, et teadlased plaanivad täiendavaid uuringuid teha. Kuid võibolla oleks teleka vaatamise asemel mõistlikum täna õhtul hoopis jalutama minna? Lihtsalt nii igaks juhuks… 

 

Allikas: redbookmag.com