Hõrk RETSEPT: maasikakoogimaitseline smuuti

Hõrk RETSEPT: maasikakoogimaitseline smuuti

Suvi on käes ning kodumaised maasikad on jõudnud turulettidele. Paljudel kasvavad maasikad ka kodupeenral ning kui neist on isu korralikult täis söödud, võiks proovida huvitavaid magustoite, mille tegemiseks ei pea ahju sisse lülitama. Suvisel ajal võiks eelistada kergemaid hõrgutisi ning kui juba maasikatest midagi valmistada, siis kindlasti on oluline ka see, et maasika maitse jääks mõnusalt domineerima.

Suvi on käes ning kodumaised maasikad on jõudnud turulettidele. Paljudel kasvavad maasikad ka kodupeenral ning kui neist on isu korralikult täis söödud, võiks proovida huvitavaid magustoite, mille tegemiseks ei pea ahju sisse lülitama.

Suvisel ajal võiks eelistada kergemaid hõrgutisi ning kui juba maasikatest midagi valmistada, siis kindlasti on oluline ka see, et maasika maitse jääks mõnusalt domineerima.

Joogaguru ja tervisliku toidu gurmaan Tara Stiles (loe tema kohta lähemalt siin) andis hiljuti välja põneva kokaraamatu “Make Your Own Rules Diet”, kus on välja toodud ka allpool olev imehea maasikakoogi maitselise smuuti retsept.

Kogus: ühele

Vaja läheb:

200 grammi maasikaid

2 sl röstitud täisterakaerahelbeid (võid kasutada ka täisterakaerahelbeküpsiseid)

peotäis India pähkleid (võib asendada teiste meelepäraste pähklitega)

0,2 dl mandlipiima (võib ka tavalist täispiima kasutada)

1 tl mett või vahtrasiirupit (lisa vajadusel hiljem juurde)

1 tl vanilliekstrakti

1 tl kaneeli (võib asendada toorkakaoga)

jääkuubikuid (olenevalt sellest, kui vedelat smuutit tahad)

 

Tee nii:

Blenderda kõik koostisosad blenderis ühtlaseks massiks, lisa jääkuubikuid vastavalt soovile ja naudi kohe. 

Allikas: mindbodygreen.com