KAPSASUPIDIEET: Renna ja Moonika võtavad alla

imageManager_150515Renna ja Moonika on alati pidanud au sees tervislikku toitumist ja sportlikku eluviisi. Nad ei tundu sugugi ülekaalus olevat ja paljud kindlasti küsivad, et milleks neil on vaja dieeti pidada? Igaüks, kes on ühel heal päeval avastanud, et riided pigistavad, teab väga hästi, miks vahest tuleb dieeti pidada. Lisaks kõigele puhastab õige dieet ka organismi.

Renna ja Moonika on alati pidanud au sees tervislikku toitumist ja sportlikku eluviisi. Nad ei tundu sugugi ülekaalus olevat ja paljud kindlasti küsivad, et milleks neil on vaja dieeti pidada? Igaüks, kes on ühel heal päeval avastanud, et riided pigistavad, teab väga hästi, miks vahest tuleb dieeti pidada. Lisaks kõigele puhastab õige dieet ka organismi. Tegelikult ei ole ju küsimus mitte selles numbris, mida kaal meile näitab, vaid enesetundes, mida õiges kaalus olemine meile annab. Kas on põhjus ees-seisvas missivõistluses, hiljuti sünnitatud beebis või istuvas eluviisis – paar lisakilo hirmutab meid kõiki. Tunnistagem ausalt – enamik meist tunneb vahest soovi mõnest lisakilost vabaneda ja suurem osa võtab selle nimel ka midagi ette. Kuid tavaliselt distsipliin ja motivatsioon kaovad ning järjekordne katse tuleb läbikukkunuks tunnistada.

Aga prooviks seekord kõik koos dieeti pidada. Buduaar valis kevadiseks kaalulangetajaks viimasel ajal enim kiidusõnu teeninud nn kapsasupidieedi. Kapsasupidieet on ideaalne neile, kes ei suuda hakkama saada vähese toiduga. Nimelt võib seda suppi süüa just nii palju kui hing ihkab. Kui kõht on tühi, võib kohe lusika haarata.

 

imageManager_150579Moonika (28)
pikkus – 168 cm
vööümbermõõt – 75 cm
puusaümbermõõt – 96 cm
reieümbermõõt (kõige laiemast kohast) – 55 cm
kaal – 58 kg

Palju soovid alla võtta? 5 kg

* Kirjelda paari sõnaga oma tavalist päeva – hommikul tööle, siis trenni, koju? Kas teed midagi füüsilist iga päev?
Töötan arvutiga ja suurema osa tööpäevast veedan istudes.
Kui ilm vähegi lubab ja aega jagub, käin õhtuti jalutamas. Minu kodukant on justkui loodud selleks – ilus valgustatud jalgrada, kus läbin 8 km, spetsiaalsed liivakotikesed, mis on mõeldud lisakoormuse andmiseks, ümber jalalabade ja randmete. Hea trenn madalal pulsisagedusel, mis on ideaalne rasvapõletamiseks, andes samas väikest toonust ka lihastele.
* Miks soovid alla võtta?
Kui olen oma ideaalkaalus, siis olen iseendaga parem sõber. Praegu on sellest puudu 5 kg. Sooviksin kevadel oma lemmikriideid kanda, mõtlemata sellele, et kuskilt pitsitab. Ma ei ole inimene, kes endale number suuremaid teksaseid ostab, silma kinni pigistab ja kaalutõusule järele annab.
* Kas oled varem dieete proovinud ja mida nendest arvad, milline on kõige effektiivsem olnud?
Olen olnud kaalujälgija, mis toimis minu jaoks väga hästi. Enesetunne oli hea, lihte jälgida ja kilod kadusid. Igasugustest imedieetidest ma suurt lugu ei pea, aga korra olen läbi teinud Beverly Hillsi dieedi, mis kestab 35 päeva. Suhteliselt raskesti järgitav dieet kuna paljusid puuvilju ei ole meil Eestis aastaringselt saada.
* Kas oled varem kapsasupidieedist kuulnud?
Olen kuulnud, aga konkreetselt seda dieeti ei ole proovinud, küll aga armastan ka muidu süüa kaalujälgijate keeles nn null-punkti suppi
• Mis sa arvad,  miks sul need paar lisakilo on tekkinud?
Kindlasti on üks põhjuseid aeglane seedimine. Nii palju kui mäletan olen kogu aeg pidanud võitlust oma kaaluga jälgides seejuures pidevalt mida ja millal söön. Teinekord lihtsalt väsin ja löön käega kogu üritusele ehk siis võtan puhkust, nagu praegu ja tulemused on ka kohe näha. Tervislik toitumine ja liikumine peab saama osaks elust, see ei ole ühe või kahe kuu üritus.

 
 
imageManager_150580Renna (29)

pikkus – 165 cm
vööümbermõõt – 83cm
puusaümbermõõt – 105 cm
reieümbermõõt (kõige laiemast kohast) – 62cm
kaal – 69 cm

Palju soovid alla võtta? 10 kg

* Kirjelda paari sõnaga oma tavalist päeva – hommikul tööle, siis trenni, koju? Kas teed midagi füüsilist iga päev?
Umbes 2–3 korda nädalas käin hommikuti body pump’is ja vesiaeroobikas, siis algab päev juba 6.20, muidu ärkan 7.30. Hommikul tööle, töö seisneb peamiselt arvutiga töötamises. Lõunal käin töökaaslastega alati. Õhtul trenni või kooli (õpin magistrantuuris), kiirematel aegadel lõpeb töö alles kesköö paiku.
 
* Miks soovid alla võtta?
Et enesega rahulolu saavutada! Sest kõrge enesehinnang mängib inimese olemuses ja suhtlemises suurt rolli. Ja ega me suve vastu saa… suvel tahavad ju kõik heas vormis olla…:)

* Kas oled varem dieete proovinud ja mida nendest arvad, milline on kõige effektiivsem olnud? Olen. Olen proovinud erinevaid dieete (proteiini, Bevery Hillsi dieeti jne), aga ei ole kunagi dieetidega lõpule jõudnud, st teinud neid nii kaua, kui dieet ette näeb. Vist liiga vähe tahtejõudu ja eneseusku. Aga olen ka kaalujälgimist teinud ja see on kindlasti kõige efektiivsem. Oluline on asja juures muidugi see, et kaalujälgimine peaks kujunema elustiiliks (viimane kord võtsin 16 kg maha, nüüd on aastaga kõik tagasi tulnud, sest loobusin jälgmisest. Seega, kui kaalukasvamise "probleem" küljes, siis tuleb eluaeg jälgida, mida suhu pistad.
* Kas oled varem kapsasupidieedist kuulnud?
Olen kuulnud, aga ei ole kunagi proovinud.

* Milline on sinu tavaline päev- paar sõna- hommikul tööle, siis trenni? koju? Kas teed midagi füüsilist iga päev ?
Ca 2-3 korda nädalas käin hommikuti body pumbis ja vesiaeroobikas, siis algab päev juba 6.20, muidu ärkan ca 7.30 Hommikul tööle, töö seisneb peamiselt arvutiga töötamises. Lõunal käin töökaaslastega alati. Õhtul trenni või kooli (õpin magistrantuuris) või kiirematel aegadel lõpeb töö alles kesköö paiku.
 

imageManager_150515Buduaar.ee, Renna ja Moonika alustavad 7 päeva kestvat ühisdieeti 12. märtsil. Renna ja Moonika dieedipäevikut saad lugeda veebiajakirjast Buduaar.ee.
Ka Sinul on võimalik avada oma dieedipäevik Buduaar.ee vahendusel ning jagada muljeid, kuidas dieet kulgeb. Kõik, kes veebidieedi edukalt kaasa teevad, saavad kingituseks Nivea tselluliidikreemi ning üks edukatest kaalulangetajatest saab osaleda modellina Buduaar Shopping’u järgmise numbri moepildistamisel aprillis.


 

Rasvu põletava supi retsept:

6 keskmist sibulat
2 purki konserveeritud tomateid
1 väiksem kapsapea koos juurikaga
2 rohelist pipart
soovitavalt ka brokolit
1 kimp sellerit
1 juurviljapuljongikuubik

Tükelda juurviljad väikesteks või keskmisteks tükkideks ja kalla veega üle. Maitsesta pipraga, soovi korral ka karri või terava kastmega. Keeda tugeval tulel 10 minutit, seejärel keera kuumus madalamaks ja jätka keetmist, kuni juurviljad on pehmed. Seda suppi võib süüa nii sageli kui soovid. Toituda ei tule ainult sellest supist, süüa tuleb ka muid toiduaineid.
Ja vaata, et supp ei oleks maitsetu – siis ei jaksa seda kaua süüa. Lisa maitseaineid nagu tuju tuleb, selline kergelt krehvtine supp on hea ja ei jäta lääget olemist.

Mängureeglid:
1. päev
Supp. Ja lisaks mõned rohelised köögiviljad.

2. päev
Supp ja juurviljad. Võid süüa kõiki juurvilju mida soovid ja nii
palju kui soovid. Juurviljad võivad olla värsked, hapendatud või
konserveeritud. Väldi kuivatatud ube, rohelisi herneid ja maisi.
Võid ennast lõunaks autasustada küpsetatud kartulitega. Ära söö
puuvilju, joo vett.

3. päev
Supp, puuviljad ja juurviljad. Söö neid niipalju kui tahad (jäta ära
küpsetatud kartulid). Joo rohkelt vett.

4. päev
Supp. Lisaks banaanid ja lahja jogurt. Banaane võid süüa kuni 3 tükki
päevas.

5. päev
Loomaliha ja tomatid supiga. Loomaliha 300–500 grammi. Proovi juua
päevas 6–8 klaasi vett ja vähemalt 1 kord söö suppi.

6. päev
Loomaliha, juurviljad (eriti lehtjuurvili) nii palju kui soovid ja
lisaks supp. Joo vett!

7. päev
Pruun riis, puuviljamahl, juurviljad ja supp. Riisi võib lisada
supile. Joo vett.

Rangelt on keelatud leib, alkohol, suhkruga joogid, toitu ei tohi
valmistada rasvaga.

 

10. MÄRTSIL AVAME DIEEDIPÄEVIKUD, ET SAAKSID TEHA ON ESIMESE SISSEKANDE.