Kilod kaovad õigesti mõeldes!

Kilod kaovad õigesti mõeldes!

Värskest Kanada teadlaste tehtud uuringust selgus, et kaalu võib kaotada pelgalt õige mõtlemisega.

 

Värskest Kanada teadlaste tehtud uuringust selgus, et kaalu võib kaotada pelgalt õige mõtlemisega.

Uurimuse kohaselt aitab enese väärtustamine ja tõeliselt oluliste asjade meeles hoidmine näha seniseid toitumis- ja liikumisprobleeme pisut õigemas valguses, vahendab psychologicalscience.org.

Selleks , et kaalu langetada tuleb end väärtustada ning mõelda, mis on minu jaoks  tõeliselt oluline, kes mind armastavad ja hoiavad ning mida ma elus hindan. “Meil on tähtis tunda end väärtuslikuna. Ma soovitan teil mõelda näiteks sellele, kui palju te oma lapsi armastate!”, soovitab uuringut juhtinud  Christine Logel.

Nendele olulistele küsimustele igapäevaselt vastamine, nendel teemadel mõtlemine ja kirjutamine aitab kaalulangetajal leida endas vajalik jõud seatud eesmärgile lähemale jõudmiseks.

Arvestades, et kaaluprobleemid on psühholoogilist laadi, tuleks igapäevaselt endale meelde tuletades asju, mis sind tegelikult päriselt õnnelikuks teevad, aitab vastu panna ebatervislikele kiusatustele kommide ja koogikeste näol. 

Näiteks kui tekkib isu koogikeste järele, tuleks endalt küsida- miks? Kas mul on tuju kehv? Miks on tuju kehv?  Enne põrguliku toitumisplaani loomist peaks keskenduma just selliste situatsioonide ära tundmisele ja lahendamisele. 

Uuringus osalenud naiste seas võtsid paremini kaalust alla need naised, kes kirjutasid igapäevaselt endale olulistel teemadel ning need, kes ei kirjutanud, võtsid hoopis juurde.

“Minu unistuseks ja uuringu eesmärgiks on teadvustada inimestele, et igaüks meist saab sellest meetodist palju kasu lõigata,” rääkis Logel. 

 

Triin Tisler

 

 

Sarnased artiklid