Mis aitab, kui kõht on punnis ja paistes?

Mis aitab, kui kõht on punnis ja paistes?

Õiged toitained leevendavad puhitust ning aitavad vältida paistetust, kirjutab Fitness Magazine.

Õiged toitained leevendavad puhitust ning aitavad vältida paistetust, kirjutab Fitness Magazine.

Vesi

Paljud piiravad vee joomist, kui kõht on punnis ja paistes. Gaseeritud jooke peabki vältima, kuid gaseerimata vesi aitab leevendada turseid. Lisa vette sidruniviile, millel on kerge lahtistav mõju. Vee joomine vähendab kehasse kogunenud soolasid.

Seller

Ohtralt vedelikku sisaldav seller aitab kaasa seedimisele, reguleerib soolestikku ja vähendab puhitust. Ka kurgil ja petersellil on sarnane toime. Köögivilju peaks nautima keedetult, sest pehmemat struktuuri on kergem seedida.

Arbuus

Kuni 92 protsenti arbuusist on vesi. Seepärast ei ole üllatav, et sellest mahlasest puuviljas on suur abi tursete leevendamisel. Arbuusist saab kaaliumit, mis aitab tasakaalustada organismi soolasisaldust.

Vürtsid

Rosmariini on läbi ajaloo kasutatud südamehaiguste, peavalu ja vererõhu ravimina. Täna teavad terviseeksperdid, et vürtsid aitavad kaasa seedimisele ja seega vähendavad maoärritust.

Oad ja läätsed

Paljud punnis kõhu all kannatavad saavad toidust liiga palju naatriumit ja liiga vähe kaaliumit. Läätsed sisaldavad ohtralt kiudaineid ja seega leevendavad kiirelt turseid. Ka erinevad oad on kõhusõbralikud.

Jogurt

Jogurt rahustab ärritunud magu. Eriti hästi aitab see paistes kõhu vastu. Vali siiski maitsestamata jogurt, vältimaks tarbetuid kaloreid.

 

Anneli Allikas-Parv