Õige toitumine ja hea kehakaal peitub sinu geenides

Õige toitumine ja hea kehakaal peitub sinu geenides

Sügis hiilib ligi. Suvepuhkused on läbi, koolid on alanud ja sellega koos ka justkui uus aasta uute eesmärkidega. Paljud on alustanud taas spordiklubi külastamist ja mõtted ning jutud tervislikust toitumisest on pärast grillihooaja lõppu taas aktuaalsemad.

Sügis hiilib ligi. Suvepuhkused on läbi, koolid on alanud ja sellega koos ka justkui uus aasta uute eesmärkidega. Paljud on alustanud taas spordiklubi külastamist ja mõtted ning jutud tervislikust toitumisest on pärast grillihooaja lõppu taas aktuaalsemad.

Igal aastal tekib ka uusi nõuandeid tervislikuks toitumiseks. Avastatakse uusi „supertoite“ ja leiutatakse uusi „superdieete“. Igihaljalt väärtuslikud on aga nõuanded sõbrannadelt – kes on mida proovinud ja kes missugusel moel kaalust alla võtnud. Kahjuks aga on tihti tagajärjeks see, et pole sellist tulemust, mida koges sõbranna või lubas uus imedieet. Milles siis on viga?

 

Mis sobib sõbrannale, ei pruugi sobida Sulle

Tihti ei mõtle me sellele, kui erinevad me oleme. Mõni tuttav võtab alati suurema toiduportsu, aga on sellele vaatamata saledam. Mõni on heas vormis ilma trennis käimata. Meie geenid annavad meile erinevad kehad ja erinevad võimalused ning riskid. Näiteks kehakaalu mõjutavad geenid 40-70% ulatuses. Samuti mõjutavad geenid seda, missugune toitumisviis kergemini kehakaalu tõusule viib.  

Seetõttu on tark oma toitumist sättida ikka selle järgi, mis sobib täpselt Sinule. Õnneks saab seda päris kergesti analüüsida, sest sellise geenitesti tegemiseks pole vaja isegi vereproovi anda. 

 

Kuidas saada teada, mis sobib just Sulle?

Eesti geneetikute ja toitumisspetsialistide koostöös on välja töötatud geenitest FiguraGen Weight, mille järgi antakse kehakaalu alandamiseks sobivaid toitumissoovitusi. Selles testis analüüsitakse geene, mis on seotud ülekaalulisuse riski, ainevahetuse eripärade ja füüsilise treeningu mõjuga kehakaalule.

 

FiguraGen Weight testist saad teada:

kuidas toidust saadavad rasvad ja süsivesikud mõjutavad kehakaalu

millised on sinu kaalutõusu riskid

milliseid toiduaineid on soovitav võimalusel vältida, milliseid eelistada

kuidas sinu geenitüübi puhul mõjutab liikumine kaalust allavõtmist

kas ja kuidas sinu isueelistused on seotud geenidega

 

Geenitesti saab teha kodust lahkumata

Analüüsi tellides saadetakse proovivõtmise tarvikud koos juhendiga koju. DNA prooviks kasutatakse suu põsekaabet – selle võtmine iseendalt on lihtne ja valutu. Proovi saab saata tavalise postiga laborisse tagasi. Umbes kuu aja pärast on analüüs valmis ja saab kätte vastuse, mis annab soovitusliku dieeditüübi ja lisaks ka kolme päeva näidismenüü. 

Geenitestid pakuvad huvitavat infot kõigile

Geenitestide laboris tehakse teste ka laktoositalumatuse ja gluteenitalumatuse riski määramiseks ning vitamiinide puudulikkuse riski määramiseks. Seega saavad geenitestide abil huvitavat teavet enda kohta kõik inimesed, kes soovivad toituda teadlikult ja tervislikult ja just nii, nagu sobib Sinule.  

Kuidas saab geenitesti tellida?

Uuri testide kohta ja vali endale huvi pakkuv lehelt www.geenitestid.ee – sealt saad ka tellida.

ÕPI TUNDMA ISEENNAST JA TEE TARKASID OTSUSEID!